راهنمای جامع خرید انواع فلش مموری

usbflashdrives 2048px 5301 2x1 1 راهنمای جامع خرید انواع فلش مموری

پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات در دنیای فعلی، موجب شده تا به وسایل جدید جهت انتقال اطلاعات نیاز پیدا کنیم. فلش مموری یکی از همین وسایل بشمار می‌آید و مسلما شما هم به یکی از آنها نیاز پیدا خواهید کرد. بنابراین راهنمای جامعی برای خرید و دانستن ویژگی های فلش مموری توسط تیم چطوبا تهیه گردیده است.

 

راهنمای خرید فلش مموری

خرید فلش مموری

امروزه با توجه به افزایش اطلاعات در تمامی سطوح جامعه از جمله واحد های تجاری و اداری، دغدغه ذخیره‌سازی اطلاعات برای سازمان ها از اهمیت بالایی برخوردار شده است. اگر چه ابتکار ذخیره ابری اطلاعات (cloud) راهکار مناسبی برای این حجم از اطلاعات بود؛ اما با وجود چنین فضایی برای ذخیره سازی، نمی توان از اهمیت فلش مموری ها چشم‌پوشی کرد.

وجود انواع مختلف فلش‌ها در بازار ممکن است شما را در هنگام خرید سردرگم کند و نتوانید محصولی که مطابق با نیاز شما باشد را انتخاب کنید. هر فلش دارای ویژگی های خاصی از جمله ظرفیت ذخیره سازی، اندازه فلش، سازگازی با سیستم عامل ها، سرعت و … است. همچنین در هنگام خرید باید قیمت آن را نیز مد نظر قرار داد.

 

 

قبل از اقدام به خرید فلش مموری

خرید فلش مموری

بهتر است قبل از خرید هر نوع فلش مموری سوالاتی از خود بپرسید تا دریابید که چه نوع فلش مموری مناسب شماست.

  1. چه نوع اطلاعاتی را می خواهید بر روی فلش مموری ذخیره کنید؟ این اطلاعات می تواند فیلم، موسیقی، عکس و یا چیز دیگری باشد.
  2. چه ویژگی خاصی از فلش مموری مد نظر شماست (به طور مثال فقط ظرفیت آن برای شما مهم است)؟
  3. هر چند وقت یک بار به استفاده از فلش مموری احتیاج پیدا می کنید؟
  4. تا چه مقدار می توانید برای خرید فلش هزینه کنید ؟

شما با پاسخ دادن به سوالات بالا می توانید فلش مموری مورد نیاز خود را پیدا و خریداری کنید و حجم عظیم تبلیغات که امروزه انجام می شود، روی شما تاثیری نخواهند داشت.

 

هنگام خرید فلش مموری

 

در حین خرید فلش مموری، باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

 

۱- فضای ذخیره‌ سازی (ظرفیت)؛ ظرفیت بیش از نیاز اولیه

انتخاب میزان فضای ذخیره فلش مموری بر اساس نوع فایل هایی که می خواهید بر روی فلش ذخیره و یا حمل کنید، متغیر است.

اگر فلش مموری را برای ذخیره فیلم، آهنگ یا عکس خریداری می‌کنید به فضای بیشتری به نسبت فایل های متنی نیاز دارید.

ظرفیت فلش های موجود در بازار از ۱ گیگابایت شروع می شود و تا ۲۰۰۰ گیگابایت نیز تولید شده است. البته بهتر است فلشی را خریداری کنید که ظرفیتش بیش از چیزی باشد که فکر می کنید به آن نیاز دارید. زیرا همیشه زمانی پیش می آید که ظرفیتی بیش از نیاز اولیه تان احتیاج خواهید داشت. بسیاری از مردم معمولا فلش‌هایی با ظرفیت ۳۲ گیگابایت یا کمی بیشتر، خریداری می‌کنند.

 

۲- اندازه فیزیکی فلش مموری

امکان دارد در نظر اول اندازه فیزیکی فلش مموری چندان مهم نباشد؛ اما اگر هر روز فلش‌تان را با خود حمل می‌کنید اندازه آن مهم می شود. فلش هر چقدر کوچکتر باشد، جابه‌جایی آن هم راحت‌تر می‌شود. به همین دلیل است که امروزه شاهد فلش‌ مموری ‌هایی هستیم که روز به‌ روز کوچک‌ و نازک‌تر می‌شوند.

اما باید توجه داشت که هر چقدر فلش مموری ها کوچک و نازکتر بشوند، به همان اندازه از کیفیت آنها نیز کمتر می شود و احتمال دارد زودتر خراب شود و از بین برود.

 

۳- فلش USB 3.0 یا  USB 2.0؛ هر دو

انتخاب بین فلش مموری USB 2.0  یا  USB 3.0 بستگی به سیستمی دارد که می خواهید با استفاده از پورت آن، اطلاعات خود را منتقل کنید. شما باید توجه داشته باشید که رایانه‌تان از کدام پورت پشتیبانی می کند.

بیش از ده سال پورت USB 2.0  تنها انتخاب موجود بود. اما طی سالهای اخیر فناوری USB 3.0 نیز در دسترس همگان قرار گرفت که به وسیله آن، می‌توان اطلاعات را با سرعت بیشتری انتقال داد. سرعت انتقال اطلاعات در USB2.0 ۶۰ مگابایت بر هر ثانیه است؛ در حالی‌که USB 3.0 در هر ثانیه ۶۴۰ مگابایت را منتقل می‌کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که فلش مموری های سازگار با USB3.0   با پورت USB 2.0 هم سازگاری دارند.

 

۴- سرعت خواندن و نوشتن

هنگامی که اطلاعات خود را در فلش مموری کپی می کنید، سرعت نوشتن حائز اهمیت پیدا میکند و این کار هر چه سریع‌تر انجام بگیرد بهتر است.

سرعت خواندن هم مربوط به زمانی است که می‌خواهید فایل‌های کپی شده روی فلش‌تان را فراخوانی کنید.

فلش هایی که مجهز به پورت USB3.0  هستند با توجه اینکه  سرعت آن ۱۰ برابر USB 2.0  عملکرد بالایی در خواندن و نوشتن اطلاعات دارند.

 

۵- برند

اکثر برند های فلش مموری قابل اعتماد هستند؛ اما باید مواظب برندهای ارزان قیمت باشید. بیشتر فلش‌هایUSB  کاملا قابل اعتماد هستند. اما مراقب نوع ارزان‌ قیمت آنها باشید. در زمان خرید‌ فلش‌ به حروف کوچک روی آن دقت کنید و خصوصیات فلش را ارائه شده را بخوانید. بعضی از کالاهای بی‌کیفیت، چنین‌ توضیحی روی خود‌ ندارند. در حقیقت درصورتی‌ که محصولی با کیفیت‌ باشد‌، حتما شرحی از ویژگی‌‌هایش‌ روی محصول‌ به صورت حروف کوچک چاپ‌ شده، وجود دارد‌.

.

۶- امنیت؛ ویژگی ضروری

توانایی امن نگهداشتن اطلاعات فلش، به شما کمک می‌کند که از مطالبی که خصوصی و مربوط به خودتان است، حفاظت کنید. فلش‌های USB  به دلیل کوچک بودن، به راحتی مفقود یا جاگذاشته می‌شوند یا خیلی راحت، به ویروس‌ها و بدافزارها آلوده شده و این آلودگی را از سیستمی به سیستم دیگر منتقل می‌کنند. همچنین اگر فلش مموری‌تان را در مکانی جا بگذارید، دیگران می‌توانند به راحتی به اطلاعات درون آن دسترسی داشته باشند.

فلش هایی در بازار موجود است که توانایی رمزگذاری اطلاعات ذخیره شده شما را دارد که می توانید با خرید یکی از آنها و دادن رمز به فلش، از اطلاعات موجود در آن حفاظت کنید. همچنین برای جلوگیری از آلوده شدن فلش یا رایانه هایی که فلش را به آن وصل می کنید، از نرم افزارهای ضد ویروس استفاده کنید.

خرید فلش مموری

 

مهمترین ویژگی های فلش مموری ذخیره سازی و سرعت انتقال هستند؛ اما موارد دیگری هم هستند که موجب افزایش ارزش خرید فلش می شود. این موارد دوام، طراحی و قیمت فلش مموری است.

 

دوام

چنانچه تنها مصرف شما از فلش‌ مموری، انتقال داده‌ها میان سیستم‌های خانه یا محل‌ کارتان است‌، آنقدر احتیاج نیست‌ که نگران‌ دوام‌ و محکمی آن باشید. اما‌ درصورتی ‌که دائما فلش‌ خود‌ را درون جیب‌ خود‌ می‌گذارید و هر لحظه به آن احتیاج دارید، پس فلشی بادوام تهیه کنید. فلش‌‌هایی که قطعات متحرک‌ دارند، سریع فرسوده‌ می‌شوند. بعضی از آنها حتی ممکن ‌است‌ از درون‌ پوشش‌ بیرونی خود‌ به راحتی‌ بیرون‌ بیایند و قسمت الکترونیکی آن، بدون‌ حفاظ‌  بماند. این فلش‌‌ها مطمئن نبوده و از دوام خوبی‌ برخوردار نیستند. در ضمن‌ همانطور که پیش‌ از این گفته‌ شد، فلش‌‌های ضخیم‌‌‌ از فلش‌‌های‌ نازک، بادوام‌تر هستند.‌

 

 

طراحی

 

خرید فلش مموری

 

فلش‌‌ مموری‌های ­گوناگون در سایز وطرح‌‌های­ متفاوتی وجود دارد. برخی‌ از فلش‌‌ها‌، ویژگی های دیگری غیر ‌از‌ تکنولوژی­ خود فلش‌ دارند. به طور‌ مثال، جایی برای متصل ‌کردن‌ تسمه‌ یا زنجیری ظریف دارند. بدین ترتیب ‌احتمال‌ گم شدن ‌فلش ‌بسیار کم می‌شود، زیرا‌ می‌توانید  آن را یا به کیف‌تان متصل کنید‌ یا حتی دور‌ گردن‌تان بیندازید، تا هر زمان که خواستید به آن دسترسی سریع‌ داشته باشید. درپوش هم گزینه خوبی‌ است و فلش‌ را از گرد‌ و خاک محفوظ نگه می‌دارد.

 

 

قیمت

خرید فلش مموری

 

امروزه تولید کنندگان بسیاری اقدام عرضه فلش مموری ها با قیمت های متفاوتی کرده اند که البته با بررسی فلش های برندهای مختلف می توانید مناسب ترین آن را خریداری نمایید. اما اگر با فلش های ارزان قیمت روبرو شدید به مواد به کار رفته در آن بیشتر دقت کنید. معمولا فلش هایی که برند های معتبر تولید می کنند، آنقدر هم ارزان قیمت نیستند.

 

جمع بندی راهنمای خرید فلش مموری

با عرضه ی فلش مموری ها در بازار، در زمینه جابه­جایی اطلاعات و انتقال داده های دیجیتال تحولی عظیم ایجاد شد و ذخیره سازی اطلاعات و حمل آن بسیار ساده شده است. شما می توانید با استفاده از راهنمای بالا و با بررسی ظرفیت، اندازه، سرعت و ویژگی های دیگر که مورد بررسی قرار گرفتند یک فلش مموری مطابق با نیاز خود خریداری کنید و هر حجم از اطلاعات را به آسانی انتقال دهید.

 

7 2 300x84 1 راهنمای جامع خرید انواع فلش مموری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *