بهترین ویژگی های شیشه شیر کودک (معرفی ۵ مدل)

d251eb59f342fd1b05a20d5fb240fce1 1 بهترین ویژگی های شیشه شیر کودک (معرفی 5 مدل)

برند

ویژگی ها

امتیاز کاربران

مشاهده کالا

چیکو Chicco

*مشابه سینه مادر با سر مورب*جریان متوسط

*فاقد BPA

*عملکرد ضدنفخ
 

دکترجیم

*دارای سرشیشه با جریان کم

*دارای سوپاپ در سرشیشه

*آنتی‌کولیک

*فاقد BPA

اونت Avent

*بدون مواد مضر و BPA

*دارای سری با جریان Slow Flow

*دارای طراحی ارگونومیک مشابه سینه‌ی مادر

چیکو Chicco

*عملکرد ضدنفخ

*نوع سری ارتودنسی

*جنس سیلیکون فاقد BPA

 دکتر براونز Dr. Browns

*آنتی کولیک و ضد نفخ

*سیستم منحصر به فرد دریچه داخلی جلوگیری ورود هوا

*فاقد BPA

*محصولات فوق بر اساس نظرات کارشناسان و بر اساس بهترین دیدگاه ها کاربران آورده شده است.

Untitled 1 بهترین ویژگی های شیشه شیر کودک (معرفی 5 مدل)

بهترین شیشه شیرهای کودک

شیشه شیر کودک

چه پدر و مادری باشید که می‌خواهد تغذیه نوزاد را با یک شیشه شیر کودک تکمیل کند یا فقط از شیر خشک برای کودک خود استفاده می‌ کند، شیشه شیر کودک وسیله ای مورد نیاز و ضروری است. امروزه، انواع مختلفی از بطری ها و پستانک ها در بازار وجود دارد که یافتن مناسبترین نوع آن می تواند بسیار مشکل و طاقت فرسا باشد، به خصوص برای والدین تازه کار!
چگونه شیشه شیر مناسب برای کودک خود را پیدا کنید؟

اینجاست که تیم چطوبا وارد می‌شود. در chetoba.ir، نظرات صادقانه و بی‌طرفانه را به شما ارائه می‌دهیم.
هر محصولی که ما بررسی می کنیم، درست مانند شما از قفسه فروشگاه ها خریداری می شود. ما در مورد هر محصول تحقیق می کنیم، از کارشناسان می پرسیم و نظرات مشتریان واقعی را نیز بررسی می کنیم. بنابراین می توانیم حقایقی را که برای خرید آگاهانه نیاز دارید به شما ارائه دهیم.

 

انواع شیشه شیر کودک

 

شیشه شیر زاویه دار

بطری های زاویه دار در امتداد خود خم می شوند و محل خم بستگی به برند محصول دارد.
بسیاری از والدین نگه داشتن این نوع بطری را آسان تر می دانند و این  شیشه شیر کودک اغلب توسط متخصصان اطفال توصیه می شود. زیرا به نوزادان اجازه می دهد در وضعیت نیمه عمودی تغذیه شوند که می تواند به جلوگیری از عفونت گوش کمک کند.
پر کردن و مخلوط کردن شیر خشک در یک بطری زاویه دار می تواند کمی سخت باشد و ممکن است نیاز به قیف داشته باشید.

شیشه شیر زاویه دار

شیشه شیر استاندارد / بدون زاویه

بطری های استاندارد یا گردن راست، دارای یک طراحی سنتی هستند که برای دهه ها از آن برای تولید شیشه های شیر استفاده می شد. آنها دارای گردن مستقیم (بدون زاویه) و عرض استاندارد برای کل طول شیشه شیر هستند.

 

شیشه شیر نوزاد با گردن گشاد

این بطری ها همانطور که از نام آنها پیداست، بطری هایی دارای دهانه قطر بازتری نسبت به بطری های استاندارد هستند. دهانه پهن باعث می شود که آنها به راحتی تمیز شوند و همچنین شیر خشک براحتی مخلوط شود.

این طرح همچنین دارای یک پستانک پهن تر است که به طور طبیعی شبیه نوک پستان مادر است. به همین دلیل است که بطری های گردن گشاد اغلب برای نوزادانی استفاده می شود که یا از شیر مادر به شیشه شیر رو می آورند یا هم از شیرمادر میخورند و هم شیرخشک.

 

شیشه شیر کودک

بطری های دارای هواگیر، که گاهی به آن بطری های جریان طبیعی نیز می گویند؛ به طور ویژه برای جلوگیری از حبس شدن هوا در پستانک طراحی شده اند، جایی که به راحتی توسط کودک بلعیده می شود. بلع هوا می تواند باعث تجمع هوا در معده و در نهایت ناراحتی معده شود. سه نوع سیستم هواگیری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

بالا: سوراخ‌های دریچه روی نوک پستان قرار دارند و اجازه می‌دهند هوا از داخل بطری عبور کند. با این حال، حباب های هوا در شیر هنوز هم می توانند وارد سیستم گوارش کودک شما شوند.

نی: شکاف‌هایی در نوک پستان باعث می‌شود هوا از نی عبور کند. هوا با شیر مخلوط نمی شود و مستقیماً به ته بطری می رود.

پایین: دریچه ای در پایه (پایین) شیشه شیر وجود دارد که اجازه می دهد هنگام مکیدن کودک، هوا به داخل کشیده شود. فشار ایجاد شده از ورود هر گونه هوا به درون شیر جلوگیری می کند.

تمیز کردن بطری هایی که دارای سیستم هواگیری هستند سخت تر است، به خصوص اگر دارای دریچه باشند. با این حال، این نوع شیشه شیر کودک معمولا برای نوزادانی که به کولیک ( قولنج ) یا گاز معده دچار میشوند مناسب تر است.

شیشه شیر کودک

 

شیشه شیر یکبار مصرف

چند نوع بطری یکبار مصرف وجود دارد. برخی از آنها واقعاً پس از هر بار تغذیه باید دور انداخته شوند، در حالی که برخی دیگر از کیسه ها / آسترهای یکبار مصرف استفاده می کنند که در داخل بطری قرار می گیرند و بطری آن مجددا مورد استفاده قرار می گیرد.

این مدل بطری ها به دلیل آلودگی های زیست محیطی که ایجاد می کنند، بهتر است فقط در سفر یا در مواقع اضطراری استفاده شود.

 

هنگام خرید شیشه شیر کودک باید به دنبال چه چیزی باشید

 

مواد بطری

مهم است که بدانید شیشه شیر کودک شما از چه نوع ماده ای ساخته شده است. از سال ۱۳۹۰، شیشه‌های کودک دیگر از پلاستیک حاوی BPA ساخته نمی‌شود، بنابراین مطمئن شوید که هر شیشه‌ای که استفاده می‌کنید بعد از این تاریخ ساخته شده باشد.

 

شیشه: بطری‌های شیشه‌ای بادوام هستند و بدون BPA هستند و نسبت به نمونه‌های پلاستیکی ماندگاری بیشتری دارند. تمیز نگه داشتن آنها نیز آسان است. با این حال سنگین هستند و به احتمال زیاد شکسته می شوند، مگر اینکه در یک محفظه سیلیکونی نگهداری شوند.

 

پلاستیک: مزایای پلاستیک بسیار است از جمله داشتن وزن کم، نشکن بودن و ارزانی آن. اما، در حالی که استفاده از BPA در سال ۱۳۹۰ در بطری های کودک ممنوع شد، هنوز بسیاری از والدین نگران مواد شیمیایی مضر در بطری های پلاستیکی هستند. همچنین بطری های پلاستیکی نیز خراب می شوند و باید مرتباً تعویض شوند.

 

سیلیکون: بطری های ساخته شده از سیلیکون را به سختی می توان پیدا کرد، اما امکان داشتن BPA را ندارند، به راحتی نمی شکنند و سبک وزن هستند.

 

فولاد ضد زنگ: فولاد ضد زنگ بهترین گزینه برای دوام است. این مدل بطری ها عمر طولانی دارند، سبک وزن هستند و حاوی BPA نیستند. به خاطر داشته باشید که آنها نیز گران هستند و در صورت نیاز به جایگزینی، پیدا کردن آنها دشوار است.

شیشه شیر کودک

طراحی و جنس پستانک

طراحی و جنس پستانک می تواند حتی مهمتر از بدنه بطری باشد. نوزادان می توانند در مورد نوع نوک پستانی که استفاده می کنند بسیار حساس باشند. هنگام انتخاب بطری و پستانک متناسب با آن باید به چند فاکتور توجه داشت.

جنس: پستانک ها از جنس لاتکس یا سیلیکون هستند. پستانک های لاتکس لاستیکی با بافتی شبیه نوک پستان مادر هستند. لاتکس ارزان است، اما به مرور زمان خراب می شود و در صورت ترک خوردن یا پارگی نیاز به تعویض دارد. پستانک های سیلیکونی محکم تر و بادوام تر هستند. با این حال، بافت سفت تر آنها برای برخی از نوزادان جذاب نیست زیرا شباهت زیادی به نوک پستان مادر ندارد.

 

شکل: شکل پستانک ها نقش مهمی در پذیرش شیشه شیر توسط نوزاد دارد. پستانک های استاندارد گنبدی شکل هستند. گزینه دیگر، پستانک های ارتودنسی است که به طور ویژه برای کام و لثه کودک طراحی شده است.

 

طراحی: پستانک های پهن یا صاف پایه بزرگتری دارند و بیشتر شبیه سینه هستند. برای نوزادانی که از سینه به شیشه شیر کودک می روند یا بین این دو جابجا می شوند، پستانک پهن گزینه خوبی است.

 

اندازه و جریان: با رشد کودک، قدرت مکیدن و مقدار مایعی که می تواند ببلعد افزایش می یابد. نوزادان و نوزادان خردسال به یک پستانک کوچک با یک سوراخ نیاز دارند، در حالی که یک نوزاد ۱۰ ماهه به یک پستانک بزرگتر با سه سوراخ نیاز دارد تا بتواند اشتهای فزاینده خود را پاسخ دهد. حتماً یک پستانک متناسب با سن کودک خود تهیه کنید و مراقب باشید که چه زمانی ممکن است زمان ارتقا باشد.

 

یکبار مصرف: پستانک های یکبار مصرف در یک کیسه در بسته موجود است، یک بار قابل استفاده است و پس از استفاده باید دور انداخته شود. آنها گران هستند و برای سفر مناسبند.

شیشه شیر کودک

سهولت تمیز کردن

تمیز کردن بطری های گردن باریک و زاویه دار ممکن است سخت باشد. حتی ممکن است به یک برس مخصوص بطری انعطاف پذیر نیاز داشته باشند. هر چه بطری قطعات بیشتری داشته باشد، تمیز کردن آن سخت تر و وقت گیرتر خواهد بود. برخی از بطری ها را می توان در ماشین ظرفشویی تمیز کرد. فقط به خاطر داشته باشید که در زمانی که ماشین ظرفشویی پر می شود یا کار می کند، به بطری های کافی برای ادامه تغذیه نوزاد نیاز دارید.

 

موارد اضافی

دسته: برخی از بطری ها دارای یک حلقه پلاستیکی یا آستین سیلیکونی با دسته هستند. در حالی که نوزادان تازه متولد شده از اینها استفاده نمی کنند، نوزادان بزرگتر که آماده تغذیه خود هستند ممکن است چیزی اضافه برای نگه داشتن آنها دوست داشته باشند.

خطوط اندازه گیری: اندازه گیری شیر خشک در بطری با خطوط اندازه گیری بسیار ساده تر است. همچنین به شما کمک می کند میزان غذا خوردن کودکتان را پیگیری کنید.

روکش پستانک: روکش های نوک پستانک درپوش های پلاستیکی هستند که وقتی از بطری ها استفاده نمی شود، روی پستانک ها می چسبند. آنها برای جلوگیری از کثیف شدن پستانک ها یا کمک به جلوگیری از نشت شیر  بالاخص در سفر بسیار کارآمد هستند.

 

قیمت شیشه شیر کودک چقدر است؟

پلاستیک
بطری‌های پلاستیکی ارزان‌ترین قیمت را دارند و قیمت آنها از حدود ۲۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان است. اگرچه برخی شیشه شیر ها می‌ توانند تا ۶۰۰ هزار تومان هم باشند.

شیشه
قیمت بطری های شیشه ای از ۸۰ هزار تومان شروع می شود و گاها تا ۸۰۰ هزار تومان هم قیمت دارند.

سیلیکون
بطری های سیلیکونی از با توجه به گنجایش از حدود ۴۰ هزار تومان شروع می شود و تا حدود یک میلیون تومان برای هر عدد افزایش می یابد.

پرسش و پاشخ شیشه شیر کودک

سوالات متداول

 

چه نوع شیشه شیری برای نوزاد کولیکی خود استفاده کنم؟

گاهی اوقات قولنج می تواند ناشی از ورود هوای اضافی به شکم کودک و ایجاد گاز باشد. یک سیستم تهویه خوب که از ورود هوا به شیر خشک یا شیر مادر جلوگیری می کند، می تواند کمک کننده باشد. سیستم های تهویه پایینی برای جلوگیری از بلع بیش از حد هوا بهترین عملکرد را دارند. همچنین نوع پستانک که استفاده می کنید را بررسی کنید. اگر پستانک شما با جریان زیاد یا کم باشد، کودک شما می تواند هوا را ببلعد.

 

من قصد دارم به طور انحصاری از شیر خشک برای نوزادم استفاده کنم. چند بطری بخرم؟

 

این به تعداد دفعات شستن بطری بستگی دارد. شما می توانید با حداقل دو بطری به کار خود ادامه دهید: یکی برای تغذیه و دیگری که در حین تغذیه در حال خشک شدن است. اما شما باید بطری و پستانک را بلافاصله بعد از هر بار استفاده بشویید.

برخی از والدین ترجیح می دهند ۱۰ یا ۱۲ بطری داشته باشند، تا به اندازه کافی برای استفاده در تمام روز و سپس شستشوی یکباره در شب بطری داشته باشند. همچنین این امر بستگی به آن دارد که آیا قصد دارید بطری ها را با دست بشویید یا از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

اکثر مردم ماشین ظرفشویی خود را بیش از یک بار در روز روشن نمی کنند. اگر اینطور است، به تعداد بطری کافی برای تغذیه نوزاد در طول روز نیاز دارید. هر چه کودک شما بزرگتر شود، کودک شما به شیشه های کمتری نیاز دارد. او به یکباره مقدار بیشتری غذا می خورد و شروع به خوردن غذاهای جامد می کند.

 

از چه نوع شیشه شیر کودک استفاده کنم؟

به دنبال شیشه و پستانک هایی باشید که تا حد امکان شبیه سینه باشد. بطری های گردن پهن، که پستانک های پهن را نیز می گیرند، بیشتر از انواع دیگر شبیه سینه هستند. پستانک های لاتکس نرم تر از سیلیکون و طبیعی تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *