راهنمای خرید جارو شارژی خوب در ایران

best vacuum cleaner brands medium راهنمای خرید جارو شارژی خوب در ایران

شاید بیشتر افراد با شنیدن نام جاروبرقی یاد وزن سنگین و همچنین سر و صدای بسیار زیاد آن بیفتند! اما کمپانی های تولید لوازم برقی خانگی برای رفع این مشکلات چاره خوبی پیدا کرده اند: جارو شارژی!

جارو شارژی یک جایگزین بسیار مناسب برای جاروبرقی بشمار می رود. یک جارو خوب دارای ویژگی هایی همچون وزن سبک تر، سر و صدای بسیار کمتر و همچنین حمل آسان تر است.

تیم چطوبا در این مقاله سعی کرده است ابتدا در مورد خصوصیات کلی جاروهای شارژی توضیحاتی ارائه کند و سپس به بررسی انواع مارک های جارو شارژی بپردازد. با ما همراه باشید.

برند

ویژگی ها

امتیاز مشتریان

مشاهده و خرید کالا

جارو شارژی شیائومی مدل VC01

1.سبک

2.شارژدهی بیش از 20 دقیقه

3.قدرت موتور 120

جارو شارژی هوشمند روبوراک

1.رباتیک

2.قدرت مکش بالا

3. 180 دقیقه کارکرد

جارو شارژی بوش مدل BCH86SIL1

1.قدرت مکش بالا

2.کارکرد مداوم تا 35 دقیقه

3.نمایشگر میزان شارژ باتری

جارو شارژی هوشمند فکر مدل robert

1.رباتیک

2.شارژدهی بیش از 20 دقیقه

3.دارای نشانگر شارژ باتری کم

4.سبک

جارو شارژی درما مدل dx900

1.بدون باتری

2.دارای دسته تاشو

3.قدرت موتور 600

تفاوت جارو شارژی با جارو برقی در چیست؟

جاروهای شارژی از زمان ورود به بازار توانستند طرفداران و خریداران بسیار زیادی را به خود جذب کنند. چرا که یک جارو شارژی خوب بسیاری از معایب و محدودیت های جارو برقی را ندارد و می تواند همپای جاروبرقی خانه شما را تمیز کند.

از جمله ویژگی های خوب جارو می توان به بی سیم بودن، سبک بودن، سر و صدای کمتر، جابجایی آسان و حجم کمتر آن اشاره کرد. اما جارو شارژی نیز نسبت به جاروبرقی دارای معایبی است. از جمله این معایب می توان به ظرفیت کمتر کیسه و عمر محدود باتری آن اشاره کرد.

شما می توانید در هر زمانی حتی اگر دسترسی به برق ندارید، از جارو شارژی خود استفاده کنید. البته جاروهای شارژی دارای میزان شارژ محدودی هستند و هر کدام بسته به میزان شارژ تا زمان مشخصی می توانند بطور مداوم کار کنند.

اما همچنان جاروبرقی ها طرفداران خاص خود را دارند. چرا که با وجود سر و صدای زیاد و سنگینی آن، موتور قدرتمندتر و قدرت مکش بالاتری دارند.

بهتر است برای خانه های بسیار بزرگ و با ریخت و پاش بالا از جاروبرقی استفاده کنیم و جارو را تنها به مواقع اضطراری اختصاص دهیم. اما اگر فضای خانه شما کم است و ریخت و پاش و کثیفی زیادی ندارید، یک جارو خوب و باکیفیت می تواند به تنهایی از پس تمیزی خانه برآید.

جارو شارژی قدیمی و جدید

 

یک جارو شارژی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک جارو شارژی خوب و باکیفیت از خصوصیات زیر برخوردار است:

 • دارای قدرت ولتاژ بالایی است. هرچقدر میزان ولتاز یک جارو شارژی بالاتر باشد، قدرت بیشتری خواهد داشت و تمیزی بیشتری را به ارمغان می آورد.
 • دارای ظرفیت مناسبی است. هرچند جاروهای شارژی ظرفیت محدودتری نسبت به جاروبرقی ها دارند. یک جارو شارژی به طور تقریبی ۶/۰ (شش دهم) لیتر گنجایش دارد. البته در جارو شارژی بجای کیسه از یک محفظه استفاده می شود.
 • وزن آن کم است. معمولا جارو وزن کمتری نسبت به جاروبرقی دارد. وزن یک جاروی خوب کمتر از ۳ کیلوگرم است.
 • عمر باتری و شارژدهی بالایی دارد. بطور مثال یک جارو خوب باید بتواند بیشتر از سی دقیقه به شما کار دهد. دقت داشته باشید که باتری های لیتیوم یونی میزان زمان بیشتری شارژ دارند و کارآمدتر هستند.
 • خصوصیات دیگری همچون نشانگر میزان شارژ، راحتی در دست گرفتن و ارگونومیک بودن، داشتن چراغ LED برای استفاده در تاریکی و …. می تواند مزیتهای بسیار خوبی برای یک جارو شارژی ایجاد کند.

جارو شارژی

 

 

در خرید جارو شارژی به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که گفتیم برای خرید یک جارو شارژی باید به بسیاری از ویژگی های آن توجه خاصی داشته باشیم. از جمله مهمترین ویژگی هایی که باید مدنظر داشته باشیم عبارتند از:

 • قدرت مکش و سرعت مکش

قدرت مکش هر جاروبرقی و جارو عاملی بسیار مهم در انتخاب آن محسوب می شود. چرا که مهمترین ویژگی هر جارو قدرت آن در جمع کردن آلودگی ها از سطح زمین است.

البته قدرت مکش با توان مصرفی جاروبرقی یا جاروهای قابل شارژ تفاوت دارد و نباید این دو را باهم یکی بدانید. قدرت مکش نشان از آن دارد که جارو تا چه اندازه می تواند حجم زیادی از هوا (و یا آب) را به بالا بکشد.

هرچه قدرت مکش یک جارو بیشتر باشد، کیفیت و کارایی آن بالاتر است.

سرعت مکش نشانگر مقدار هوایی است که در هر ساعت وارد مکنده مکش می شود. هرچقدر قدرت مکش بالاتر باشد، سرعت مکش کمتر است.

 • میزان شارژدهی

این مشخصه بستگی به این دارد که شما تا چه اندازه بخواهید از یک جارو استفاده کنید. بطور مثال اگر خانه شما فضای بیشتری دارد، بهتر است جارویی تهیه کنید که بیشتر از ۱ ساعت شارژدهی داشته باشد.

هم اکنون جاروهای شارژی در بازار وجود دارند که می توانند تا ۱۸۰ دقیقه بطور مداوم کار کنند. دقت داشته باشید که جنس باتری جارو شارژی لیتیوم یونی باشد.

 • فیلتر قابل شستشو

در جارو شارژی ها معمولا از یک فیلتر برای جلوگیری از ورود زباله به موتور جارو استفاده می شود. توجه داشته باشید که این فیلتر حتما قابل شستشو باشد تا بتوانید هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنید و کارایی دستگاه خود را افزایش دهید.

 • شکل جارو شارژی

جارو شارژی ها معمولا به دو فرم دستی و عصایی یا پارویی وجود دارند. جاروهای عصایی معمولا وزن بیشتری دارند، اما دسته بلندی دارند و در حالت ایستاده می شود از آن ها استفاده کرد. این جاروها برای تمیزکردن کف زمین بهتر هستند.

جارو شارژی های دستی بدون ارتفاع هستند، اما قابلیت حمل و جابجایی آسان تری دارند. این جاروها برای تمیزکردن گوشه ها کاربرد بیشتری دارند.

بتازگی جاروهای روباتیک نیز وارد بازار شده اند که بدون نیاز به انسان و بطور خودکار کف زمین را تمیز می کنند. این جاروها دارای سنسور تشخیص جنس کف زمین هستند و برای مثال روی فرش قدرت مکش بیشتر ایجاد می کنند.

جارو شارژی

 

بهترین مارک های جارو شارژی کدامند؟

کمپانی های زیادی اقدام به فعالیت در زمینه ی تولید جارو شارژی کرده اند. اما لزوما نباید کیفیت یک جارو را با میزان شهرت برند آن سنجید. چرا که هر برندی در یک یا چند زمینه محدود بسیار خوب و چشمگیر عمل می کند.

در بین برندهای خوب تولیدکننده جارو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جارو شارژی برند شیائومی

شیائومی در زمینه جارو شارژی توانسته به خوبی مدل های متنوع و کارآمدی را تولید کند. این کمپانی سعی کرده انواع جاروهای قابل شارژی اعم از عصایی، دستی و روباتیک را تولید کند. یکی از بهترین کارهای تولیدی شیائومی جارو روباتیک است که چند نمونه آن را با کمک کمپانی روبوراک (Roborock) تولید کرده است.

اگر بدنبال جارو شارژی هایی سبک با کارایی و عمر باتری بالا می خواهید و قیمت آن نیز چندان برای شما مهم نیست، برند شیائومی را انتخاب کنید.

 

7 2 راهنمای خرید جارو شارژی خوب در ایران

 • جارو شارژی برند بوش

برند بوش اکثر ما را به یاد  جاروبرقی، ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی می اندازد. اما جالب است که بدانید برند آلمانی بوش در زمینه تولید جارو شارژی نیز فعالیت خوبی دارد. اکثر جاروهای بوش دارای قابلیت شارژ شدن و لوازم جانبی متنوع هستند.

اگر کیفیت جارو و میزان کارایی آن برای شما بسیار مهمتر است، بدون توجه به قیمت تقریبا بالا می توانید به برند بوش اعتماد کنید.

 

7 2 راهنمای خرید جارو شارژی خوب در ایران

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم به اغلب پرسش هایی که در ذهن شما در مورد جارو شارژی ایجاد شده است، پاسخ بدهیم. بطور کلی می توان جارو شارژی را بعنوان وسیله ای کمکی در کنار جارو برقی در خانه داشت. چرا که برای تمیز کردن سطوح با فضای کمتر و آلودگی های نه چندان زیاد مناسب است.

برای خرید یک جاروی خوب باید به نکاتی همچون عمر باتری، میزان شارژدهی، قدرت موتور، قدرت مکش، وزن، شکل و سهولت جابجایی آن دقت کرد. بدون شک با مطالعه و دقت بیشتر می توانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *