بررسی بهترین پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج)

Hub OximeterCOVID Social بررسی بهترین پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج)

 

تصویر

برند

ویژگی ها

امتیاز کاربران

بررسی قیمت 

پالس اکسیمتر جامپر مدل JPD-500E

1-دارای سیستم خاموشی خودکار

2-اندازه گیری میزان اکسیژن خون

3- اندازه گیری ضربان قلب

پالس اکسیمتر چویس مد مدل C20

1-سنجش ضربان قلب
 2-اندازه گیری میزان اکسیژن خون

پالس اکسیمتر چویسمد مدل MD300C2

1-تشخیص سریع و آسان در هنگام اتصال به انگشت
2-تشخیص سریع و با دقت بالای میزان اکسیژن خون
3-وضوح بالا با توجه به نمایشگر OLED
4-نمایش پالس(رنگی)
5-نمایشگر میزان باتری

پالس اکسیمتر بیورر مدل PO30

1-دارای سیستم خاموشی خودکار
2-مناسب برای ورزش و فعالیت های تحرک بالا: اسکی، کوه نوردی و ...
3-جلوگیری و هشدار برای تغییرات خطرناک در میزان اکسیژن در خون در طی فعالیت
4-هشدار میزان باتری کم

پالس اکسیمتر بیورر مدل PO 60

1-انتقال بی سیم داده ها

2-نمایش گرافیکی ضربان قلب
3- 100 جایگاه حافظه
4-خاموشی خودگار
5- نشانگر نعویض باتری

اگرچه ممکن است پالس اکسیمتر را مربوط به بیمارستان بدانید، اما این روزها خصوصا در دروان پاندمی کرونا استفاده از آن در خانه نیز می تواند مفید باشد. شاید پزشک شما درخواست کرده باشد که از یک پالس اکسیمتر برای جمع آوری اطلاعات در مورد سلامتی خود در خانه استفاده کنید. یا شاید شما دوست دارید پالس اکسیمتر خود را داشته باشید تا بتوانید از سلامتی خود آگاه باشید و از بیماری پیشگیری کنید.

 

حتی اگر چیزی در مورد پالس اکسیمتر نمی‌دانید، باز هم می‌توانید با داشتن اطلاعات مناسب تصمیم هوشمندانه‌ای در هنگام خرید بگیرید. در chetoba.ir ، ما تحقیقات گسترده ای در هر دسته بندی محصول انجام می دهیم. برای جلوگیری از اشتباه، ما همیشه پیشنهادات تولیدکنندگان و عرضه کنندگان را برای نمونه‌های «رایگان» رد می‌کنیم. ما می خواهیم منبع اصلی شما برای بررسی صادقانه و کامل محصول باشیم که می توانید به آن اعتماد کنید.

 

پالس اکسیمتر چیست؟

هنگامی که یک پزشک به دنبال اطلاعات پالس اکسیمتر است، می خواهد سطح اشباع اکسیژن خون را اندازه گیری کند. این داده ها به متخصصان کمک می کند تا تعیین کنند، اندام های بدن شما چقدر خوب کار می کنند.

 

پالس اکسیمتر دستگاه کوچکی است که روی نوک انگشت قرار می گیرد. برخی افراد پالس اکسیمتری را با فرآیند خون گیری اشتباه می گیرند، اما عملکرد این دو آزمایش جدای از هم است. پالس اکسیمتر آسیبی به پوست نمیزند و آن را سوراخ نمی کند.

پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر چگونه کار می کند ؟

اگر به فناوری به کار رفته در پالس اکسیمتر علاقه دارید، در متن زیر می توانید به صورت کوتاه با نحوه عملکرد این فناوری آشنا شوید.

 

اکسیمتر نور تولید می کند

هنگامی که از یک پالس اکسیمتر استفاده می کنید، ممکن است نوری را ببینید که از داخل آن ساطع می شود. این عملکرد طبیعی دستگاه است. یک طرف اکسیمتر نور با طول موج های متفاوت تولید می کند.

یک اکسیژن سنج معمولا دو طول موج نور تولید می کند: نور مرئی قرمز و نور مادون قرمز. برخی دیگر از اکسیمترها طول موج های نور دیگری نیز تولید می کنند.

 

InjectionNEW بررسی بهترین پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج)نکته تخصصی

خونگیری یک فرآیند دردناک است که نیاز به فرو کردن یک سوزن در ورید دارد. پالس اکسیمتری متفاوت است. این یک روش غیر تهاجمی برای اندازه گیری سطح اکسیژن در خون است.

 

آشکارساز نور را دریافت می کند

در طرف دیگر فضای داخلی اکسیمتر یک آشکارساز نور قرار دارد. اگر انگشت شما در پالس اکسیمتر نبود، نور به راحتی به آشکارساز می رسید. اما هنگامی که انگشت شما در دستگاه است، مقدار زیادی از نور قبل از رسیدن به آشکارساز جذب انگشت شما می شود. آشکارساز میزان نوری  که از انگشت شما عبور می کند را اندازه گیری می کند.

 

اکسیمتر نور جذب شده را تفسیر می کند

با اندازه گیری نور، پالس اکسیمتر میزان اکسیژن خون شما را تعیین می کند. هموگلوبین وقتی اکسیژن را حمل می کند امواج نور را جذب می کند. علاوه بر این، پالس اکسی متر از داده های نور برای اندازه گیری اندازه رگ های خونی و هموگلوبین بدون اکسیژن استفاده می کند. در عرض چند ثانیه، دستگاه اکسیژن سنج از این داده ها برای تعیین سطح اکسیژن شما استفاده می کند.

 

Which Award Winning Blood Oxygen Monitor بررسی بهترین پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج)آیا می دانستید؟

اشباع اکسیژن معیاری است که نشان می دهد چند پروتئین هموگلوبین در خون حامل مولکول های اکسیژن هستند.

 

انواع پالس اکسیمتر

سه مدل اکسیژن سنج در بازار موجود است؛ گیره نوک انگشتی با صفحه نمایشگر، گیره نوک انگشتی با نمایشگر مچی ، یا گیره نوک انگشتی با صفحه نمایش جداگانه.

پالس اکسیمتری

گیره نوک انگشتی با صفحه نمایش

رایج ترین اکسیژن سنج برای استفاده در خانه است. این مدل اکسیمتر به حدود نیمی از انگشت اشاره می چسبد و بعد از چند ثانیه میزان اکسیژن خون شما را نمایش می دهد.

 

گیره نوک انگشتی با صفحه نمایش جداگانه

این نوع اکسیمتر بیشتر در بیمارستان دیده می شود و دارای گیره ای است که تقریباً روی نیمی از انگشت اشاره قرار می گیرد و با سیم به یک دستگاه متصل می شود. قسمت نمایشگر، که تقریباً به اندازه یک گوشی هوشمند ضخیم است، دارای یک صفحه نمایش و تعدادی دکمه ی کنترلی است. از طرف دیگر، گیره نوک انگشت ممکن است از طریق سیم به یک صفحه نمایش بزرگتر متصل شود که حاوی اطلاعات اضافی از چندین سنسور دیگر است.

 

 

چگونه از پالس اکسیمتر استفاده کنم؟

اکثر مدل های پالس اکسیمتر به روشی مشابه کار می کنند. با این حال، همیشه باید دستورالعمل های مربوط به مدل خاص خود را قبل از استفاده از آن بخوانید.

 

در اینجا متداول ترین مراحل برای استفاده از اکسیژن سنج آورده شده است.

 

شارژ دستگاه را چک کنید

اکثر پالس اکسی مترهای خانگی با باتری کار می کنند. قبل از استفاده از دستگاه برای اولین بار، مطمئن شوید که باتری کاملاً شارژ شده است. برخی از دستگاه ها نشانگر قدرت باتری روی صفحه نمایش دارند تا زمان شارژ شدن را بدانید. پالس اکسیمتری که باتری آن کم است، ممکن است اطلاعات نادرستی ارائه دهد.

 

آماده سازی دستگاه

پالس اکسیمتر را روشن کنید. برخی اکسیژن سنج ها ممکن است از طریق یک فرآیند درونی، عملکرد خود را بررسی کنند. اکثر اکسیمترها روی صفحه نمایش نشان می دهند که پالس اکسی متر آماده استفاده است، اگرچه برخی از آنها از نشانگر LED برای این منظور استفاده می کنند.

نکته: راهنمای استفاده اکسیژن سنج را برای نشانه های خاص دستگاه خود بخوانید.

 

اتصال به انگشت

برخی از پالس اکسیمترها مانند گیره لباس باز و بسته می شوند. انتهای پالس اکسیمتر را فشار می‌دهید تا دهانه آن باز شود، انگشت خود را داخل دستگاه اکسیژن سنج قرار دهید و انتهای آن را رها کنید. سایر پالس اکسیمترها ممکن است فقط یک سوراخ یا سیلندر داشته باشند که انگشت خود را در آن فرو کنید.

اکسیژن سنج ها معمولا پس از چند ثانیه دستگاه میزان اشباع اکسیژن خون شما را نمایش می دهد.

 

نکات

اگر از لاک ناخن تیره استفاده می کنید، پالس اکسیمتر شما ممکن است اطلاعات نادرست ارائه دهد.

سطح اشباع اکسیژن در حدود ۹۵٪ طبیعی در نظر گرفته می شود. سطوح اشباع زیر ۹۲ درصد کمتر از حد متوسط ​​در نظر گرفته می شود.

پالس اکسیمترها به گونه ای طراحی شده اند که قابل حمل باشند، بنابراین تست را می توانید در هر کجا که هستید انجام دهید.

اگر بعد از خارج شدن از خانه انگشتانتان سرد است از پالس اکسیمتر استفاده نکنید. برای عملکرد صحیح ابتدا انگشتان خود را گرم کنید.

 

اگر سطح اکسیژن شما مطابق با پالس اکسیمتر ضعیف است، نترسید. به علائم دیگری که ممکن است داشته باشید توجه کنید و در صورت نیاز فوراً به پزشک مراجعه کنید.

برخی از پالس اکسی مترها همزمان با تعیین سطح اکسیژن خون، نبض شما را نیز اندازه می گیرند. این اطلاعات را برای پزشک خود ارسال کنید.

در روزهایی که پالس اکسیمتر استفاده می کنید از کشیدن سیگار خودداری کنید. مواد شیمیایی موجود در سیگار می توانند در برخی از پالس اکسیمترها باعث ارائه اطلاعات اشتباه شوند.

اگر پزشک به شما دستور دهد که ورزش را شروع کنید، یک پالس اکسیمتر در خانه می تواند به او کمک کند تا تشخیص دهد که آیا در حین و بعد از ورزش به درستی تنفس می کنید یا خیر.

 

سوالات متداول

چرا باید از پالس اکسیمتر استفاده کنم؟

یک پزشک به طور معمول از یک پالس اکسیمتر برای بیماران بستری شده در بیمارستان استفاده می کند.

البته در موارد استفاده خانگی پزشکان می توانند اطلاعات کلیدی را از پالس اکسیمتر خانگی به دست آورند. به عنوان مثال، اگر بیمار برای کمک به ریه ها دارو مصرف می کند، این دستگاه می تواند نشان دهد که آیا عملکرد ریه در حال بهبود است یا خیر.

 

خطرات استفاده از پالس اکسی متر چیست؟

اشکالات این نوع دستگاه کم است. چون پوست را سوراخ نمی کند، خطر عفونت وجود ندارد. بزرگترین مشکلی که ممکن است داشته باشید این است که اطلاعات نادرست نمایش دهد. به عنوان مثال، یک پالس اکسیمتر که به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد، می تواند قرائت نادرست را ثبت کند.

 

اگر سطح اکسیژن من ضعیف باشد چه باید بکنم؟

اگر پزشک از شما خواسته است که پالس اکسیمتر را قرائت کنید، فوراً در مورد هر گونه نتیجه نگران کننده به او هشدار دهید. اگر علائم دیگری دارید که می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی درسلامتی باشد، ممکن است بخواهد به اورژانس مراجعه کنید.

 

اگر اطلاعات نگران کننده ای دریافت می کنید اما علائم دیگری را تجربه نمی کنید، مطمئن شوید که انگشتتان به درستی وارد اکسیژن سنج شده است. همچنین می توانید از یک فرد سالم بخواهید دستگاه را آزمایش کند تا ببیند آیا خوانش ضعیفی دارد یا خیر. اگر چنین است، این می تواند نشان دهنده نقص دستگاه باشد.

 

من مجبورم چند بار در روز از پالس اکسیمتر استفاده کنم. نکته ای در این باره وجود دارد؟

اگر باید چندین بار در طول روز سطح اکسیژن خود را اندازه بگیرید، ممکن است بخواهید اکسیمتری بخرید که بتوانید آن را دائم به خود وصل کنید. برخی از مدل ها علاوه بر گیره نوک انگشتی با بند گردن نیز عرضه می‌شوند تا بتوانید دستگاه را در تمام طول روز دور گردن خود نگه دارید. اکسیژن سنج هایی نیز وجود دارد که نمایشگر آن درون یک کیف قرار می گیرند که می توانید آن را به کمربند خود ببندید. اگر دستگاه همیشه در دسترس باشد، خواندن اطلاعات آن بسیار آسان تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *