بررسی ۵ گونه اسباب بازی برای کودکان زیر ۲ سال

bigstock Kids Playing Block Toys In Pla 350958596 800x534 1 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

انتخاب اسباب بازی یکی از مهمترین و حساس ترین کارهایی است که بر عهده والدین است. چرا که بازی کردن و سرگرمی، بخش اصلی اوقات کودکان را در برمی‌گیرد. بخش عمده شخصیت کودکان تا ۲ سالگی شکل می گیرد. بنابراین یک کودک سالم برای طی کردن مراحل رشد و تکامل بصورت طبیعی باید با اسباب بازی هایی بازی کند که علاوه بر بی خطر بودن، بتواند قوای حسی مختلف کودک را تحریک کند و در کشف و شناخت استعدادهای کودک نیز موثر باشد.

تیم چطوبا با در نظر گرفتن تمامی این مسائل، در نظر دارد ۵ اسباب بازی مناسب کودکان زیر دو سال را به شما معرفی کند. با ما همراه باشید.

 

کودکان زیر ۲ سال چه ویژگی‌هایی دارند؟

کودک دارای سن زیر ۲ سال در برهه بسیار خاص و حساسی بسر می‌برد. برخی این زمان را نقطه عطف زندگی انسان‌ها برای تشکیل شخصیت و نگاه به زندگی در آینده می‌دانند. اما یک کودک ۲ ساله چه خصوصیاتی دارد:

 • کودک زیر ۲ سال توانایی راه رفتن دارد، اما نمی‌تواند خواسته های خود را به خوبی ابراز کند.
 • یک کودک زیر ۲ سال بسیار کنجکاو است. در مورد هر موضوعی ممکن است سوال کند و حتما باید جواب بگیرد.
 • کودکان در این سن با نظم و انضباط غریبه اند. سعی نکنید به آنها مفهوم نظم را تحمیل کنید.
 • کودک زیر دو سال به دنبال مستقل شدن است. دوست دارد کارهای خود را به تنهایی انجام دهد. در این مورد با او خیلی مخالفت نکنید.
 • همیشه کودکان زیر دو سال را به خرابکاری و برهم زدن نظم می شناسند. این ویژگی ناشی از کنجکاوی بسیار زیاد این کودکان است.
 • کودکان زیر دو سال بیش از هر چیز به تایید شما نیاز دارند. پس سعی کنید خیلی از کلمه “نه” در برخورد با آنها استفاده نکنید.
 • جالب است بدانید که کودکان زیر دو سال دنبال اسباب بازی های پر زرق و برق نیستند و حتی شاید با وسایل خانه و آشپزخانه بیشتر جذب شوند.

 

برای خرید اسباب بازی برای کودک زیر ۲ سال چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

 • خیلی کوچک نباشد و متناسب با جثه کودک باشد.
 • قابلیت اشتعال نداشته باشد.
 • قابل شستشو باشد.
 • از مواد اولیه غیرسمی ساخته شده باشد.
 • فرسوده و یا غیراستاندارد نباشد.
 • خشن و دارای سر و صدای نامتعارف نباشد.

چه نوع اسباب‌ بازی هایی برای کودکان زیر دو سال مناسب است؟

 • اسباب بازی هایی که برای ارتقای مهارت های حرکتی، جسمی و ذهنی کودکان مناسب باشند.
 • اسباب بازی هایی که مهارت های ارتباطی کودکان را تقویت کنند. برای مثال اعداد و کلمات را به آنها یاد بدهند.
 • اسباب بازی هایی که کودکان را با رنگ، بافت و طبیعت اجسام آشنا کنند.
 • اسباب بازی های یاد دهنده مهارت حل مسئله

 

معرفی ۵ گونه اسباب بازی مناسب کودکان زیر دو سال

 

 • عروسک انگشتی مدل خانواده

  اسباب بازی عروسک انگشتی مدل خانواده

یکی از بهترین شیوه ها برای تعامل با کودک و حتی آموزش به او ارتباط از طریق عروسک‌هاست. وقتی شما در نقش یک عروسک و از زبان او چیزی را به فرزند خود بگویید، تاثیر بسیار بهتری بر او خواهد داشت. از این رو ما این عروسک‌های انگشتی را بعنوان اولین بازی پیشنهادی به شما معرفی می‌کنیم.

از این عروسک‌ها می‌توانید در قالب یک تئاتر خانوادگی با حضور همه اعضای خانواده استفاده کنید. بدون شک بچه‌ها از بازی های دسته‌جمعی و ارتباطی لذت بسیار بیشتری می‌برند.

 

از دیگر مزایای این بازی آموزش نقش‌های اجتماعی به کودکان است. چرا که کودک شما می‌تواند نقش پدر، مادر و یا فرزند را اجرا کند و بیاموزد. همچنین این بازی برای پی بردن به روحیات کودک و همچنین عوامل احتمالی ترس و اضطراب او بسیار مناسب است.

قیمت این محصول بسیار مناسب و همچنین عروسک‌ها قابل شستشو هستند. پس انتخاب این بازی جذاب را به تعویق نیندازید و حتما به لینک زیر سر بزنید.

 

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

پازل های چوبی چند تکه

پازل‌ ها و جورچین ها از جمله بازی هایی هستند که علاوه بر سرگرمی و افزایش تمرکز کودکان به خلاقیت و نوآوری آنها نیز بسیار کمک می‌کند. البته این جورچین ها برای کودکان زیر ۲ سال باید خیلی ساده تر و دارای قطعات کمتری باشند. هدف اصلی از این پازل ها آموزش مفاهیم مختلف از جمله رنگ ها، اعداد، میوه ها، حیوانات و غیره است. در ادامه با چند نمونه از این پازل ها آشنا می شویم:

 

 • پازل چوبی هشت تکه طرح میوه

اسباب بازی پازل چوبی هشت تکه طرح میوه

همانطور که گفتیم بیشتر پازل های مخصوص خردسالان جنبه‌ی آموزشی دارند. این پازل هم برای شناخت بیشتر میوه‌ها بسیار مناسب است. بچه‌ها با جایگذاری درست میوه‌ها علاوه بر سرگرمی در این پازل با نام و شکل میوه‌ها بیشتر آشنا می‌شوند.

جنس این پازل بسیار محکم و از چوب است. بنابراین می‌توان گفت اسباب بازی ایمنی بشمار می رود. قیمت آن نیز معقول و متعارف است. اکثر کاربران دیجی کالا از کیفیت و کارایی این پازل ابراز رضایت کرده اند.

با مراجعه به لینک زیر می توانید این پازل را مشاهده و در صورت تمایل خریداری کنید:

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 • پازل چوبی ۹ تکه طرح حیوانات

اسباب بازی پازل چوبی 9 تکه طرح حیوانات

این پازل با ۹ قطعه مکعبی شکل، برای آشنایی بیشتر کودک با حیوانات مناسب است. البته میزان سختی آن کمی بیشتر از پازل قبلی است. بنابراین بهتر است در ابتدا شما نیز همراه با کودک به درست کردن این پازل بپردازید.

 

از آن جایی که جنس این پازل چوبی است و قطعات آن کوچک نیستند، می‌توان گفت اسباب بازی ایمنی بشمار می‌رود. قیمت آن نیز متعارف و خوب است. اغلب کاربران دیجی کالا از این محصول راضی بودند، هرچند برخی از آنان این محصول را برای سنین بالاتر مناسب دانسته‌اند.

با مراجعه با لینک زیر می‌توانید این پازل چوبی را مشاهده کنید.

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 

بازی با مکعب ها

یکی دیگر از بازی های جذاب برای کودکان خردسال، بازی با مکعب و یا همان خانه سازی است. این بازی موجب بکارگیری قوه‌ی تخیل کودکان شده و خلاقیت آنان را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین می‌توان از این بازی برای شناخت رنگها توسط کودک بهره برد. برخی مکعب ها نیز با داشتن تصاویری از مفاهیم مختلف جنبه‌ی آموزشی بیشتری دارند. در ادامه با چند نمونه از این اسباب بازی ها آشنا می شویم.

 • بازی آموزشی برج مکعب و جاگذاری اشکال

 

اسباب بازی بازی آموزشی برج مکعب و جاگذاری اشکال

این بازی با داشتن ۸ قطعه مکعبی شکل با اندازه های کوچک و بزرگ به گونه ای طراحی شده است که کودکان بتوانند آنها را به ترتیب اندازه از بزرگ به کوچک روی هم بچینند. حتی درون این قطعات تصاویری تعبیه شده که قابلیت جداسازی از مکعب را دارند.

در

۴ وجه این مکعب‌ها تصاویر حیوانات، اشکال هندسی، اعداد با تصویر و اعداد انگلیسی کار شده است. بنابراین کودک شما علاوه بر سرگرمی و بازی، با بسیاری از مفاهیم مهم آشنا خواهد شد. قیمت این محصول نسبت به اسباب بازی های معرفی شده قبلی بالاتر است، اما از کیفیت بهتری برخوردار است.

برای مشاهده این اسباب بازی به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 • بازی آموزشی مکعب های رنگی ۱۶ عددی مناسب ۶ ماه به بالااسباب بازی بازی آموزشی مکعب های رنگی 16 عددی مناسب 6 ماه به بالا

این اسباب بازی یکی از بهترین انتخاب ها برای بازی کودکان زیر دو سال بشمار می رود. زیرا علاوه بر آن که قطعات آن از لحاظ اندازه و تیز نبودن لبه ها ایمن هستند، موجب افزایش تمرکز خلاقیت کودک و همچنین آشنایی بیشتر او با رنگها می‌گردد. کودک شما می‌تواند تا ساعتها با این مکعب‌های رنگی سرگرم شود و بازی کند. همچنین از مزیت تقویت بیشتر عضلات دست کودک در حین این بازی نباید غافل شد. قیمت این اسباب بازی بسیار مناسب و معقول است و انتخاب بسیار خوبی برای خرید بشمار می‌آید.

با مراجعه به لینک زیر می‌توانید در صورت تمایل این اسباب بازی را خریداری کنید:

 

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 • بازی آموزشی مکعب ابری کوچولوها

اسباب بازی بازی آموزشی مکعب ابری کوچولوهابازی مکعب‌های ابری برای کودکان یک ماه به بالا بسیار مناسب است. این مکعب‌های نرم و پارچه‌ای هرکدام دارای ۶ وجه با تصاویر حیوانات، وسایل نقلیه، میوه ها و وسایل ابتدایی هستند. این ۹ عدد مکعب علاوه بر داشتن اندازه و ایمنی مناسب اسباب بازی های خیلی خوبی برای سرگرمی و آموزش کودکان محسوب می‌شوند.

بازی با این مکعب ها موجب دقت و تمرکز، هماهنگی چشم و دست، تقویت حس لامسه، شناخت وسایل پیرامون و آشنایی با اشکال و رنگ‌ها می شود.

پارچه استفاده شده برای ساخت این مکعب‌ها کاملا قابل شستشو و از جنس مرغوب است. همچنین قیمت این محصول بسیار مناسب و معقول است. اکثر کاربران از خرید این اسباب بازی ابراز رضایت کرده اند.

لطفا برای مشاهده این اسباب بازی جذاب به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 

 

اسباب بازی های حاوی توپ

اسباب بازی های حاوی توپ از لحاظ هماهنگی عصب و عضله و همچنین تخلیه انرژی، برای کودکان بسیار مناسب هستند. بیشتر کودکان به خصوص کودکان زیر دو سال عاشق بازی های حاوی توپ هستند و از بازی کردن با این مدل اسباب بازی ها بسیار لذت می برند. در ادامه ۳ مدل اسباب بازی همراه با توپ را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

 

 • توپ اسباب بازی بتا مدل ۴ عددی

اسباب بازی توپ اسباب بازی بتا مدل 4 عددی

بازی با توپ همیشه برای کودکان سرگرم کننده و لذتبخش بوده. این توپ‌های اسباب بازی با داشتن وزنی سبک و دوختی مناسب، گزینه ای بسیار خوب برای سرگرمی کودکان زیر ۲ سال بشمار می‌روند. شکل این توپ‌ها با شبیه سازی از توپ های ورزش‌هایی همچون فوتبال، بیسبال و بسکتبال طراحی شده و زیبایی بصری خوبی را ارائه می‌کند.

 

قیمت این محصول بسیار مناسب است و کاربران دیجی کالا اکثرا از خرید آن راضی بوده‌اند.

لینک زیر را برای مشاهده این محصول قرار داده‌ایم:

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 

 • بازی آموزش توپ و سرسره مدل هشت طبقه

اسباب بازی بازی آموزش توپ و سرسره مدل هشت طبقهاین اسباب بازی آموزشی با تلفیق رنگ‌های بسیار جذاب برای کودکان زیر ۲ سال انتخاب بسیار خوبی بشمار می‌رود. کودک توپ را درون سرسره می‌اندازد و حرکن آن را در سرسره تا پایین دنبال می‌کند. این فرایند در ذهن کودک بسیار جذاب است؛ به طوری که دوست دارد بارها این آزمایش را انجام دهد.

این بازی موجب افزایش تمرکز و دقت، هماهنگی چشم و دست و همچنین تقویت حس کنجکاوی و جستجوگری کودک می‌شود. همچنین داشتن چهار توپ رنگی فرصت مناسبی را برای آموزش رنگ‌ها به کودک فراهم می‌آورد.

لطفا برای مشاهده این محصول جذاب به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

تشک بازی مدل حیواناتاسباب بازی تشک بازی مدل حیوانات

تشک بازی یکی دیگر از بازی های جذاب همراه با توپ است که علاوه بر تخلیه انرژی کودک شما، می‌تواند بعنوان یک بازی جمعی و تعاملی نیز مورد استفاده قرار گیرد. کودک خردسال شما با ورود به این تشک بازی خود را درون یک دنیای فانتزی کوچک (هرچند در چشم کودک بزرگ است!) و رنگی می‌بیند و از گذراندن وقت در آن جا بسیار لذت می‌برد. شکل این تشک برای کودکان بسیار جذاب و گیراست.

یکی دیگر از مزایای این تشک قابلیت شستشوی آن است. بنابراین انتخاب بسیار خوبی برای سرگرمی کودک شما بشمار می رود. برای مشاهده این محصول لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

 

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

تشک یا کلبه برای خاله بازی!

همه ما از زمان کودکی، خاطرات بسیار خوبی از بازی های تعاملی و یا همان خاله‌ بازی‌ها داریم! بدون شک این مدل بازی‌ها در تقویت مهارت های اجتماعی کودک و ارتباط با جامعه‌ی پیرامونش بسیار موثر و مفید است. بنابراین سعی کنید حتما یک اسباب بازی مناسب برای فراهم آوردن بستر این مدل بازی‌ها در اتاق کودک خود داشته باشید. در ادامه ۱ مدل از این اسباب بازی ها را به شما معرفی می کنیم:

 • اسباب بازی خانه عروسکی مدل کلبه بهار

 

اسباب بازی خانه عروسکی مدل کلبه بهار

این خانه عروسکی با شکل فانتزی و رنگ‌های زیبای خود برای کودکان خردسال بسیار جذاب است. کودک شما می‌تواند عروسک‌ ها و اسباب بازی های خود را در این خانه نقلی جا دهد و تا ساعت‌ها سرگرم باشد. همچنین این اسباب بازی برای بازی چند کودک باهم نیز بسیار مناسب است.

این خانه عروسکی قابلیت شستشو دارد و در کل انتخاب مناسبی برای خاله بازی کودکان بشمار می رود. قیمت آن نیز نسبت به محصولات مشابه، بسیار مناسب و معقول است.

برای مشاهده و خرید محصول می‌توانید از لینک زیر مشاهده کنید.

 

7 2 بررسی 5 گونه اسباب بازی برای کودکان زیر 2 سال

 

یک جمع‌بندی مختصر و کوتاه:

در این مقاله سعی کردیم شما را با نکات و جنبه‌های مختلف انتخاب اسباب بازی با توجه به ایمنی، سن و روحیات کودک آشنا سازیم. آموختیم که هنگام خرید اسباب بازی حتما باید به نکات ایمنی و تناسب اسباب بازی با شرایط کودک توجه کنیم. همچنین فهمیدیم که کودکان زیر دو سال بیشتر دنبال کشف محیط پیرامون خود هستند و بنابراین اسباب بازی هایی برای آنها مناسب است که این نیاز کنجکاوی آنها را برطرف کند. در ادامه با معرفی ۵ گونه اسباب بازی مناسب کودکان و پیشنهاد چندین مدل اسباب بازی مناسب با شما همراه بودیم. امیدواریم ارائه‌ی این مقاله توانسته باشد شما را در این امر مهم یاری رسانده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *