راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب

تصویر

برند

ویژگی ها

امتیاز کاربران

بررسی قیمت

تصفیه آب خانگی آکوآاسپرینگ مدل RO-S151

*فیلتر الیافی pp

*فیلتر کربن پودری UDF

*فیلتر کربن بلاک CTO

*فیلتر ممبراین MEMBRANE

*فیلتر کربن نهایی POST CARBON 

*فیلتر مینرال MINERAL 

*فیلتر قلیایی ALKALINE

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF - SF4800

دستگاه ۱۰ مرحله ای با روش اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب هیوندای واکورتک مدل HQ7-4FRS

*پنج مرحله فیلتر آب

*تصفیه آب توسط فرایند اسمز معکوس

دستگاه تصفیه کننده آب اس اس وی مدل MaxGold 2W X900

*۹مرحله ای فیلتر مواد معدنی (Mineral)

*فیلتر قلیایی (Alkaline)

*فیلتر اکسیژن ساز (Infrared)

*فیلتر نانوسیلور (Nano Silver)

دستگاه تصفیه کننده آب محور پاسارگاد

*تصفیه آب توسط فرایند اسمز معکوس

*پلاستیک فود گرید

*استیل

در بسیاری از خانه ها، بطری آب یکی از موارد اصلی در لیست خرید هفتگی است. آب لوله کشی در بسیاری از مناطق آنقدرها هم سالم نیست و حتی ممکن است حاوی آلاینده هایی خطرناک باشد که نوشیدن آن سلامتی را تهدید کند.

نوشیدن آب زیاد برای سالم ماندن و هیدراته ماندن بدن مهم است؛ بنابراین خرید بطری آب اغلب تنها راه حل به نظر می رسد.

اما در حالی که بطری آب جایگزین مناسبی برای آب لوله کشی ناامن است ولی می تواند بسیار گران باشد- به خصوص اگر به اندازه ای که توصیه می شود مصرف کنید.

اگر از صرف هزینه زیاد برای خرید بطری های آب خسته شده اید، یک دستگاه تصفیه آب بهترین راه حل است. اینگونه نه تنها هر زمان که بخواهید آب آشامیدنی سالم و خوش طعمی را خواهید داشت، بلکه می تواند در طول زمان باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شما شود.

با این حال، انتخاب یک دستگاه تصفیه آب می تواند کمی پیچیده باشد. برای دستگاه های تصفیه آب چندین نکته ی متفاوت وجود دارد که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود.

استفاده و نگهداری برخی از دستگاه های تصفیه آب نیز آسان است و ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که آنها را مؤثرتر می‌کند، بنابراین مهم است که بدانید برای انتخاب گزینه مناسب برای خانه خود به دنبال چه چیزی باشید.

اگر آماده خرید یک دستگاه تصفیه آب هستید، به توصیه های برتر و کارشناسی شده ما نگاهی بیندازید. برای اطلاعات کلی در مورد نحوه انتخاب سیستم فیلتر، راهنمای خرید ما را بخوانید.

 

آلاینده های رایج آب

آب لوله کشی با طعم یا بوی بد معمولا حاوی آلاینده هایی مانند کلر و سایر مواد شیمیایی است. اگر آب آشامیدنی خانه شما از طریق چاه تامین میشود، ممکن است به دلیل آلودگی ناشی از فاضلاب و سایر آلاینده ها، حاوی باکتری ها و انگل هایی مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا باشد و ممکن است طعم و بوی آب خانه شما تحت تأثیر قرار گیرد.

همچنین، اگر خانه شما قبل از سال ۱۳۸۰ ساخته شده باشد، این احتمال وجود دارد که لوله های آن حاوی سرب باشد که می تواند به داخل آب نفوذ کند. آلودگی سرب طعم و بوی آب را معمولاً تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، بنابراین شناسایی آن دشوار است.

ذرات یا رسوبات قابل مشاهده در آب لوله کشی شما معمولا نتیجه زنگ زدگی و رسوبی است که در لوله های خانه بوجود می آید و ممکن است این رسوبات در کف حمام یا ماشین ظرفشویی شما جمع شود. همه این شرایط دلایل بسیار خوبی برای نصب یک دستگاه تصفیه آب هستند.

دستگاه تصفیه آب
آلودگی آب ناشی از فاضلاب و سایر آلاینده ها، حاوی باکتری ها و انگل هایی مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا باشد و ممکن است طعم و بوی آب خانه شما تحت تأثیر قرار گیرد.

مزایای دستگاه تصفیه آب

با یک دستگاه تصفیه آب در خانه خود، هر زمان که بخواهید، آب سالم خواهید داشت. می توانید بطری های آب ایمن و قابل استفاده مجدد را با شیر آب پر کنید تا در همه حال با خود همراه داشته باشید.

یک دستگاه تصفیه آب می تواند طعم آب شیر شما را با حذف آلاینده هایی که طعم و بوی نامطبوعی به آن می دهند مانند کلر و باکتری ها بهبود بخشد.

از آنجایی که دستگاه تصفیه آب، باکتری ها و انگل ها را از آب خانه شما حذف می کند، آلاینده هایی که می توانند باعث مشکلات روده و گوارشی شوند را نمی بلعید.

استفاده از دستگاه تصفیه آب برای محیط زیست بهتر است، زیرا بطری های پلاستیکی بیشتری را به محل های دفن زباله اضافه نمی کنید.

مواد شیمیایی موجود در آب لوله کشی می تواند باعث باقی ماندن بقایای مواد شوینده روی بشقاب ها، ظروف، میزها و سایر سطوح شود. استفاده از سیستم فیلتراسیون میزان لکه را سطوح خانه شما کاهش می دهد.

تست دستگاه های تصفیه آب

ما ۱۰۱ دستگاه تصفیه آب را در طول ۴۳ ساعت زیر نظر گرفتیم. پس از مشورت با بیش از ۲۰۰ مصرف کننده، پنج توصیه برتر خود را انتخاب کردیم.

انواع دستگاه های تصفیه آب

نوع اول دستگاه های تصفیه بر لوله ی اصلی آب که وارد خانه شما می شود نصب می شود. آنها می توانند زنگ و رسوب را از آب حذف کنند، اما معمولاً باید با نوع دیگری از فیلترها استفاده شود تا از سایر آلاینده ها خلاص شوید.

نوع دوم، فیلترهای زیر سینک هستند که آب را از طریق لوله ای که وارد دستگاه تصفیه آب می شود را فیلتر و به شیر سینک  وصل می کند. این مدل دستگاه ها می توانند مواد شیمیایی، فلزات سنگین، باکتری ها و انگل ها را حذف کنند.

نوع دیگر فیلترهایی هستند که بر روی شیرهای آب  موجود در خانه نصب می شوند، بنابراین نیازی به اتصالات لوله کشی ندارند. آلاینده هایی که آنها فیلتر می کنند بسته به مدل متفاوت است، اما بسیاری از آنها می توانند مواد شیمیایی، فلزات سنگین، باکتری ها و انگل ها را حذف کنند.

دستگاه تصفیه آب
یک دستگاه تصفیه آب می تواند طعم آب شیر شما را با حذف آلاینده هایی که طعم و بوی نامطبوعی به آن می دهند مانند کلر و باکتری ها بهبود بخشد.

 احتیاط

برخی از لوله‌های قدیمی حاوی سرب هستند که می‌تواند به آبی که از شیرهای آب می‌آید نفوذ کند و باعث بروز مشکلات سلامتی مختلفی شود. کودکان به ویژه در معرض خطر هستند.

 

نکات ویژگی دستگاه تصفیه  آب

نوع فیلتر

*فیلترهای کربن فعال معمولاً در دستگاه ‌های زیر سینک استفاده می‌شوند و ناخالصی‌ها و آلاینده‌ها را با گرفتن آن‌ها در فیلتر جاذب متخلخل و با بار مثبت حذف می‌کنند.

*دستگاه های تصفیه آب تقطیر، آب را تا حد جوشیدن گرم می کنند و بخاری را که متراکم می شود جمع آوری می کند، بنابراین باقی مانده حاصل از تبخیر صرفا برخی از آلاینده ها هستند. با این حال، برخی از آلاینده ها می توانند به گاز تبدیل شوند، بنابراین حتی پس از فیلتر شدن در آب باقی می مانند.

*یک سیستم اسمز معکوس جریان آب را معکوس می کند و آن را از یک غشای نیمه تراوا عبور می دهد و آلاینده ها را فیلتر می کند. معمولاً به عنوان مؤثرترین سیستم فیلتر در نظر گرفته می شود؛ اما می تواند آب را هدر دهد.

 

به خاطر داشته باشید که برخی از سیستم های فیلتراسیون چندین نوع فیلتر را ترکیب می کنند، مانند سیستمی با فیلترهای تقطیر و کربن فعال.

آیا می دانستید؟

از آنجایی که یک دستگاه تصفیه آب، باکتری ها و انگل ها را از آب خانه شما حذف می کند، آلاینده هایی که ممکن است باعث مشکلات روده و گوارشی شوند را نمی نوشید.

 

هشدار تغییر فیلتر

برای اینکه دستگاه شما به درستی کار کند، مهم است که فیلترها را زمانی که فرسوده شده اند تغییر دهید.

برخی از دستگاه ها هشدارهای تغییر فیلتر را ارائه می‌دهند، بنابراین لازم نیست نگران باشید که آیا به فیلتر جدیدی نیاز دارید یا خیر. هنگامی که فیلتر نیاز به تعویض دارد، سیستم بوق می‌زند یا چراغی چشمک می‌زند تا به شما اطلاع دهد.

 

خاموش شدن خودکار و هشدار نشت آب

برخی از دستگاه های تصفیه آب دارای ویژگی تشخیص نشت آب هستند. اگر آب در اطراف تجهیزات جمع شود، سیستم به طور خودکار خاموش می شود تا از هر گونه آسیبی جلوگیری شود.

 

نکته کارشناسی

هنگامی که فیلترهای سیستم فیلتراسیون را عوض می کنید، مطمئن شوید که فقط از کارتریج های فیلتر تایید شده برای دستگاه استفاده می کنید، در غیر این صورت ممکن است تمام ناخالصی ها و آلاینده ها پاک نشوند.

 

pexels steve johnson 1000084 راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب
برای اینکه دستگاه شما به درستی کار کند، مهم است که فیلترها را زمانی که فرسوده شده اند تغییر دهید.

محدوده دستگاه

برخی از دستگاه های فیلتراسیون کل خانه را پوشش می دهند. بنابراین تمام آبی که از شیرهای آب در خانه شما خارج می شود، از جمله در حمام یا آشپزخانه، تصفیه شده هستند.

دستگاه هایی که کل خانه را پوشش می دهند معمولا برای حذف طعم و بوی های نامطبوع استفاده می شوند و  باید با نوع دیگری از فیلترها برای حذف سایر آلاینده ها ترکیب شوند.

سایر دستگاه های تصفیه آب، مانند فیلتر هایی که روی شیر آب نصب می شوند و یا فیلترهای زیر سینک، یک شیر آب خاص را هدف قرار می دهند؛ بنابراین فقط آب آن شیر تصفیه می شود.

اگر در درجه اول نگران سلامت آب آشامیدنی خود هستید، این نوع دستگاه بهترین عملکرد را دارد.

 

گواهینامه NSF

برای اطمینان از موثر بودن سیستم تصفیه آبی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که توسط NSF International تایید شده است. اگر سیستم دارای مهر و گواهیNSF باشد، می‌توانید به عملکرد محصول اعتماد کنید.

 

سهولت نگهداری

تمام دستگاه های تصفیه آب دارای یک یا چند فیلتر هستند که نیاز به تعویض دوره ای دارند. با این حال، تغییر برخی فیلترها آسان تر است، که موجب می شود نگهداری دستگاه آسانتر گردد.

به خاطر داشته باشید که سیستم های اسمز معکوس نیز غشایی دارند که باید هر دو تا سه سال یکبار تعویض شود.

 

ترفندهای دستگاه تصفیه آب

*قبل از انتخاب یک دستگاه تصفیه آب، ایده خوبی است که بدانید چه نوع آلاینده هایی در آب شهر شما وجود دارد. این اطلاعات را براحتی میتوانید از طریق یک جستجوی ساده در اینترنت پیدا کنید و یا با شرکت آبفا شهر خود ( با شماره تلفن ۱۲۲) تماس بگیرید.

*در یک دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس، نباید فشار آب زیادی روی غشا وارد شود، در غیر این صورت ممکن است آسیب ببیند. سعی کنید فشار آب را در حد متوسط ​​نگه دارید تا از ایجاد ترک در غشا جلوگیری شود.

*فیلترهای دستگاه تصفیه آب شما به مرور زمان فرسوده می شوند. بنابراین مهم است که آنها را مرتباً تعویض کنید تا آب مصرفی خود را تمیز نگه دارید. دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید تا ببینید هر چند وقت یکبار باید آنها را تغییر دهید، یا اینکه چه زمانی دستگاه به شما هشدار می دهد که زمان تعویض فیلتر قدیمی است.

*هنگامی که فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تغییر می دهید، مطمئن شوید که فقط از کارتریج های تایید شده برای دستگاه استفاده می کنید، در غیر این صورت ممکن است تمام ناخالصی ها و آلاینده ها پاک نشوند.

*هنگامی که یک بطری آب قابل استفاده مجدد را برای پر کردن از سیستم فیلتراسیون خود انتخاب می کنید، مطمئن شوید که از پلاستیک سخت (پلاستیک درجه دو) یا آلومینیوم ساخته نشده باشد. به جای آن از پلاستیک بدون BPA یا استیل ضد زنگ استفاده کنید.

سوال و جواب دستگاه تصفیه آب

سوالات متداول

تفاوت بین سیستم فیلتر آب نقطه ورود (POE) و نقطه استفاده (POU) چیست؟

یک سیستم POE تمام آبی را که وارد خانه شما می شود فیلتر می کند، به این معنی که آب خروجی از هر شیر آب فیلتر می شود. یک سیستم POU آب را روی یک منبع آب خاص مانند شیر آشپزخانه شما فیلتر می کند. اگر می خواهید تمام آب آشامیدنی، حمام و دستشویی خود فیلتر شود، به یک سیستم POE نیاز دارید. اگر فقط نگران آب آشامیدنی خود هستید، یک سیستم POU معمولا کافی است.

هر چند وقت یکبار کارتریج فیلتر دستگاه تصفیه آب نیاز به تعویض دارد؟

طول عمر کارتریج فیلتر بستگی به سیستم و آلاینده هایی دارد که فیلتر می شوند. همیشه دستورالعمل های سازنده را در مورد تعویض فیلتر دنبال کنید یا به هشدارهای خود سیستم توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *