راهنمای کامل خرید ترازو آشپزخانه همراه با قیمت روز

ترازو آشپزخانه

چه شما فردی باشید که هر روز آشپزی می کنید و چه گهگاه برای سرگرمی این کار را انجام می دهید، خرید یک ترازو آشپزخانه باکیفیت می تواند لذت آشپزی را برای شما دوچندان کند.

با داشتن یک ترازو آشپزخانه خوب دیگر نیازی به استفاده از ظروف زیاد ندارید و می توانید در وقت خود بسیار صرفه جویی کنید. همچنین ترازوهای آشپزخانه دیجیتال دارای امکانات ویژه ای هستند که مطمئنا شما را شگفت زده خواهند کرد.

در این مقاله در ابتدا به بررسی انواع ترازوها در طول سالیان دور تا به امروز می پردازیم. سپس کمی بیشتر در مورد ترازو آشپزخانه دیجیتال صحبت می کنیم و نکاتی را که باید پیش از خرید ترازو آشپزخانه بدانید، به شما خواهیم گفت. در نهایت به معرفی ۷ نمونه از ترازو آشپزخانه موجود در بازار با توضیح مشخصات آنها می پردازیم.

از شما می خواهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید؛ چرا که اطلاعات بسیار خوب و جامعی در مورد ترازوهای آشپزخانه در اینجا آورده ایم که ممکن است خیلی از آن ها برای شما تازگی داشته باشد.

ترازو آشپزخانه

انواع ترازو آشپزخانه

 • ترازوی کوزه ای

شاید ترازو های آشپزخانه کوزه ای به اندازه همتایان دیجیتال خود محبوب نباشند، اما می توانند انتخاب خوبی برای آشپزخانه شما باشند. چرا که یک ترازو آشپزخانه کوزه ای قادر است وزن غذا و همچنین حجم آن را اندازه گیری کند.

این ترازوها نیز دارای صفحه نمایشی برای نشان دادن وزن و حجم ماده غذایی هستند. البته توصیه می شود، نمونه ی بزرگتر آن را خریداری کنید. چرا که ممکن است بعضی مواد غذایی در ظرف مخصوص آن جا نشود.

همچنین این ترازوها برای اندازه گیری وزن و حجم مایعات انتخاب خیلی خوبی بشمار می روند. البته برخی از آنها کم و بیش دارای خطای اندازه گیری هستند.

 • ترازوهای سنتی یا تعادلی

ممکن است هنوز هم در برخی مغازه های قدیمی این ترازوهای تعادلی را ببینید. طرز کار این ترازوهای سنتی، با چند وزنه با وزن های مختلف است. می توانید با قرار دادن جسم در یک طرف ترازو و وزنه ها در طرف دیگر و رسیدن به تعادل، وزن تقریبی آن جسم را تعیین کنید.

اما به چند دلیل این ترازوها دیگر محبوبیت قدیم را ندارند و بیشتر تبدیل به وسیله ای تزیینی شده اند. یکی از این عوامل دست و پاگیر بودن این ترازوهاست. همچنین شما با داشتن تنها چند وزنه، محدودیت بسیار زیادی در تعیین وزن اجسام مختلف دارید.

 • ترازوی عقربه ای یا مکانیکی

همانطور که از اسم آن پیداست، ترازو آشپزخانه عقربه ای، وزن اجسام را بر اساس حرکت عقربه های خود نشان می دهد. این ترازوها نسبت به ترازو آشپرخانه های دیجیتالی ارزان تر هستند؛ اما دقت کمتری دارند.

در گذشته این ترازوهای مکانیکی از محبوبیت زیادی برخوردار بودند، اما کم کم جای خود را ترازو آشپزخانه های دیجیتالی دادند. از جمله مزایای این ترازوها نسبت به ترازوهای سنتی، قابلیت صفر کردن آن بصورت دستی است.

 • ترازو آشپزخانه دیجیتال

ترازوهای دیجیتال این روزها تبدیل به محبوب ترین نوع ترازو آشپزخانه شده اند. این ترازوها دارای صفحه نمایشی اختصاصی برای نشان دادن وزن دقیق مواد غذایی هستند. اما قیمت بالاتری نسبت به ترازوهای مکانیکی دارند.

ترازوهای دیجیتال می توانند تنها دارای یک صفحه تخت برای گذاشتن مواد غذایی باشند. اما برخی از آن ها نیز محفظه ای جداگانه نیز دارند که می توانید از آن برای ریختن غذا در آن استفاده کنید. در ادامه به بررسی بیشتر این ترازوهای آشپزخانه می پردازیم.

 

۶ دلیل برای استفاده از ترازو آشپزخانه دیجیتال

 • حفظ ثبات و دقت: ترازو آشپزخانه دیجیتال، دقیق ترین اندازه گیری ممکن را انجام می دهد. این موضوع هنگامی اهمیت پیدا می کند، که ما برای تهیه یک غذا نیاز به میزان دقیقی از مواد مختلف داشته باشیم.
 • تبدیل مقیاس ها: ترازوهای دیجیتال به راحتی واحدها و مقیاس های مختلف اندازه گیری را به یکدیگر تبدیل می کنند. برای مثال می توانند وزن یک ماده غذایی را بر اساس واحدهایی همچون گرم، پوند و اونس نشان دهند.
 • راه حلی برای زندگی سالم: بسیاری از مردم برای داشتن یک سبک زندگی سالم، وعده های غذایی خود را قبل از خوردن اندازه گیری می کنند. ترازوی دیجیتال این کار را بسیار آسان کرده است. اگر رژیم غذایی خاصی دارید، حتما یک ترازو آشپزخانه دیجیتال تهیه کنید.
 • اندازه گیری اطلاعات تغذیه ای: برخی از ترازوهای آشپزخانه دیجیتال علاوه بر اندازه گیری وزن غذا توانایی نمایش داده های تغذیه ای مثل میزان کالری، سدیم، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، کلسترول و غیره هستند. جذاب نیست؟
 • مخلوط کردن نوشیدنی ها: بعضی از نوشیدنی ها مثل انواع قهوه و کوکتل، نیاز به اندازه گیری دقیق انواع مایعات تشکیل دهنده را دارند. داشتن یک ترازوی دیجیتال این کار را بسیار راحت می کند و دیگر نیازی به شات لیوان و پیمانه ندارید.
 • استفاده از ظروف کمتر: یکی از بهترین مزایای ترازو آشپزخانه دیجیتال این است که می توانید تمام مواد خشک خود را در یک کاسه اندازه گیری کنید. دیگر نیازی به شستن تعداد زیادی کاسه، پیمانه و قاشق اندازه گیری ندارید.

چرا ترازو آشپزخانه از لیوان های اندازه گیری مطمئن تر است؟

بهتر است برای گرفتن نتایج دقیق تر جای تمام لیوان ها و پیمانه های اندازه گیری خود را به یک ترازو آشپزخانه دیجیتال بدهید. چرا که این ترازو می تواند تمامی مواد خشک و تر را اندازه گیری کند.

یکی از معایب پیمانه های اندازه گیری در تخمین وزن مواد خشک است. چرا که حجم مواد خشک ممکن است با گرما و یا رطوبت هوا تغییر کند. اما ترازوی دیجیتال همیشه وزن واقعی مواد غذایی را در اختیار شما قرار می دهد.

نکته دیگری که پیش از این هم اشاره کردیم، جلوگیری از کثیف شدن ظروف و آشپزخانه شماست.

ترازو آشپزخانه

چه نکاتی را برای خرید ترازو آشپزخانه باید رعایت کنیم؟

 • محدودیت اندازه گیری: میزان ظرفیت اندازه گیری در ترازو آشپزخانه های مختلف باهم فرق می کند. این میزان ظرفیت بین ۵، ۷ و ۱۰ کیلو در انواع ترازوها، متفاوت است. پس حتما پیش از انتخاب ترازو به ظرفیت آن توجه کنید.
 • تبدیل مقیاس ها: برای داشتن ترازویی با امکانات ویژه حتما به این نکته دقت کنید. چرا که ممکن است برای درست کردن غذاهای خاص، مقیاس های دیگری برای اندازه گیری نیاز داشته باشید.
 • دقت اندازه گیری: بسته به انتظاری که از ترازو آشپزخانه خود دارید، باید حتما دقت اندازه گیری و میزان خطای احتمالی آن را بدانید. بطور مثال برای درست کردن نوشیدنی ترازوی دیجیتال شما به میزان دقت بسیار بالایی نیاز دارد.
 • سطح ترازو: سعی کنید ترازوهایی را انتخاب کنید که سطح مناسبی برای گذاشتن راحت مواد غذایی بر روی آن داشته باشند. برخی از ترازوهای علاوه بر سطح تخت، دارای نگهدارنده مخصوصی نیز دارند که براحتی بتوانید مواد غذایی غیرخشک را نیز اندازه گیری کنید.
 • نمایشگر خوانا: حتما به این نکته دقت کنید که نمایش اعداد در ترازوی دیجیتال و یا درجه بندی ترازوی عقربه ای باید به گونه ای باشد که بدون کوچکترین فشاری به چشم ها، بتوانید وزن موردنظر را بخوانید.
 • قیمت ترازو آشپزخانه: این عامل آخر بوسیله فاکتورهای مختلفی همچون برند سازنده، دقت اندازه گیری، دیجیتالی یا عقربه ای بودن و حجم و شکل ظاهری آن تعیین می شود. اگر می خواهید ترازوی با کیفیت تر و با دقت بالاتری داشته باشید، مسلما بایستی هزینه بیشتری صرف کنید.

 

ترازو آشپزخانه

۵ نکته برای تنظیم کردن ترازو آشپزخانه دیجیتال

 • حتما ترازوی خود را برای تنظیم روی سطحی صاف و هموار قرار دهید. این امر منجر به بالا رفتن دقت ترازو می شود.
 • می توانید از پدهای نگهدارنده در زیر ترازوی خود استفاده کنید. این پدها حکم لرزش گیر را دارند و دقت ترازو را بالا می برند. پد ماوس نیز همین کارایی را دارد.
 • پیش از تنظیم ترازو آشپزخانه، حتما دفترچه راهنمای آن را بطور کامل مطالعه کنید و طبق دستورات آن پیش بروید.
 • از وزنه های کالیبراسیون استفاده کنید. می توانید هر چند وقت یک بار این وزنه های تست کالیبراسیون و یا جسمی دیگر که از وزن آن مطمئن هستید را با ترازوی خود وزن کنید و میزان دقت آن را بسنجید.
 • ترازوی دیجیتال خود را بطور منظم تنظیم یا کالیبره کنید. تعداد دفعات کالیبره کردن ترازو، به تعداد دفعات استفاده شما از آن بستگی دارد. برای یافتن روتین مناسب کالیبره کردن، به دفترچه راهنمای ترازوی خود رجوع کنید.

معرفی ۷ نمونه ترازو آشپزخانه با بررسی قیمت

در جدول زیر ۷ نمونه از بهترین و پرفروش ترین ترازوهای آشپزخانه را با ذکر مشخصات و امکانات آن ها برای شما آورده ایم. برای دیدن سایر ویژگی ها و همچنین مقایسه قیمت ها می توانید به لینک بررسی قیمت رجوع کنید.

تصویر

برند

ویژگی ها

امتیاز کاربران

بررسی قیمت

ترازو آشپزخانه کمری مدل 4350

*ترازوی دیجیتال

رنگ استیل

*ظرفیت 5 کیلوگرم

*حداکثر خطای 1 گرم

*دارای واحدهای اونس و گرم

*دارای یک محفظه کاسه ای

ترازو دیجیتال همیلتون مدل SH-226

*ترازوی دیجیتال

رنگ سفید

*دارای صحه تخت

*ظرفیت 5 کیلوگرم

*حداکثر خطای 1 گرم

*دارای واحدهای گرم، کیلوگرم، اونس، پوند

*خاموش شدن خودکار

*قابلیت صفر کردن ترازو

ترازوی آشپزخانه ایمپکس مدل SKS5000

*ترازوی دیجیتال

رنگ سفید

*دارای صحه تخت

*ظرفیت 5 کیلوگرم

*حداکثر خطای 1 گرم

*دارای واحدهای گرم، کیلوگرم، اونس، پوند

*خاموش شدن خودکار

*قابلیت صفر کردن ترازو

ترازوی آشپزخانه جی فی نی مدل B-01

*دارای محفظه کاسه ای

*جنس بدنه از استیل ضدزنگ

*ظرفیت 4.5 کیلوگرم

*حداکثر خطای 2 گرم

*صفر کردن خودکار وزن

*خاموش شدن خودکار

*دارای واحدهای وزنی گرم، کیلوگرم، میلی لیتر و اونس

ترازوی آشپزخانه کنوود مدل WEP50

*رنگ مشکی

دیجیتال

*دارای صفحه تخت

*ظرفیت 8 کیلوگرم

*حداکثر خطای 1 گرم

*دارای نمایشگر خوانا

ترازو آشپزخانه اورانوس مدل UKS-210

*مدل عقربه ای

*ظرفیت 5 کیلوگرم

*حداکثر خطای 200 گرم

*دارای واحدهای گرم و کیلوگرم

*نحوه تنظیم دستی

ترازوی آشپزخانه کمری بهاز کالا مدل S-509

*مدل عقربه ای

*ظرفیت 4 کیلوگرم

*دارای واحدهای گرم و کیلوگرم

*نحوه تنظیم دستی

*دارای محفظه کاسه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *