راهنمای خرید بهترین مواد شوینده لباس

مواد شوینده لباس

آیا بعد از شسته شدن لباس ها می بینید که روی لباس‌هایتان لکه های مواد شوینده باقی مانده است؟ آیا از رفع نشدن کثیفی های روی لباس هایتان ناراحت هستید؟ برای اطمینان از اینکه لباس‌هایتان تمیز و بوی تازگی بدهند، به نوع مناسبی از مواد شوینده لباس نیاز دارید.

از پودر گرفته تا قرص لباسشویی، از ماندگاری رنگ گرفته تا فرمول های پر از سفید کننده، به نظر می رسد که گزینه ها در مورد مواد شوینده لباس بی نهایت هستند.

تیم چطوبا می‌داند که راه رفتن در راهروی مواد شوینده می‌تواند کمی سخت باشد. این راهنمای خرید برای کمک به شما در یافتن بهترین مواد شوینده لباس نوشته شده است. بنابراین می توانید زمان کمتری را صرف تمیز کردن کثیفی ها و لکه های روی لباس خود کنید. در انتهای “راهنما خرید” مواد شوینده ای که مورد بررسی و تایید تیم چطوبا قرار دارد را آورده ایم.

 

منظور از مواد شوینده لباس چیست؟

بین مواد شوینده لباس و سایر انواع صابون تفاوتهایی وجود دارد. شوینده طراحی شده برای ماشین لباسشویی حاوی سورفاکتانت است. سورفکتانت‌ها باعث می‌شوند آب و روغن با هم مخلوط شوند، که به تمیزی دوباره لباس‌ها کمک می‌کند.

چرا فقط از صابون برای شستن لباس های خود استفاده نمی کنید؟ برخلاف مواد شوینده، صابون به گونه ای طراحی نشده است که به راحتی آبکشی شود و بنابراین می تواند بر روی پارچه بقایای کثیفی باقی بماند. صابون همچنین ممکن است باعث ایجاد لکه‌های خاصی شود و تمیز کردن آنها را سخت تر کند. در صورت استفاده صحیح، شوینده به راحتی شسته می شود و با لکه ها مبارزه می کند.

 

انواع مواد شوینده لباس

برند ها، رایحه ها و فرمول های بی شماری از مواد شوینده لباس وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد، اما در کل تنها سه نوع مختلف وجود دارد.

 

پودر: پودر شوینده ارزان است و به ویژه در از بین بردن لکه های تازه عالی اثر می کند. به بهترین وجه در آب گرم یا داغ حل می شود، بنابراین بهترین انتخاب برای شستشو با آب سرد نیست. استفاده بیش از حد پودر می تواند بر روی لباس باقی بماند، بنابراین اندازه گیری دقیق آن مهم است.

مایع: اندازه گیری مایع شوینده آسان است و سریعتر از پودر حل می شود. از نظر قیمت، جایی بین پودر و قرص قرار می گیرد.

قرص ها: قرص های لباسشویی بسیار راحت هستند، هیچ دردسری ایجاد نمی کنند و برای کسانی که عجله دارند عالی هستند. فقط کافیست یک قرص را با لباس‌های کثیف درون ماشین لباسشویی بیندازید و بروید. تنظیم دقیق مقدار لازم برای شستشو با این نوع شوینده کمی سخت‌تر است، زیرا همه چیز از قبل اندازه‌گیری شده است (فکر کنم اشتباه نوشتی. چون دوتا جمله معنی متناقض دارن) قرص‌ها معمولا گران‌ترین نوع مواد شوینده لباس ها هستند.

مواد شوینده لباس

عوامل مواد شوینده لباس که باید در نظر گرفته شوند

هنگام خرید مواد شوینده مناسب، موارد زیر را در نظر بگیرید.

 

راندمان بالا: اگر یک  ماشین لباسشویی با راندمان بالا (HE) دارید، به این معنی است که دستگاه شما آب کمتری نسبت به ماشین‌های قدیمی تر مصرف می‌کند. شما به شوینده ای نیاز دارید که با آب کمتر خوب عمل کند و بخوبی شستشو دهد. شوینده های HE را می توان در هر ماشین لباسشویی استفاده کرد، اما این مواد به طور خاص برای ماشین لباسشویی HE ساخته شده اند تا کف کمتری تولید کنند و برای حل شدن و شستشو به آب کمتری نیاز دارند.

بدون مواد حساسیت زا ( ملایم ): آیا اخیرا مواد شوینده را عوض کرده اید و روی پوست خود احساس خارش می کنید؟ برخی از افراد به مواد خاصی از مواد شوینده لباس حساس هستند. اگر پوست حساس، آلرژی یا اگزما دارید، از فرمول های ملایم استفاده کنید که برای جلوگیری از تحریک پوست طراحی شده است. بسیاری از شوینده‌های ملایم نیز بدون بو هستند و برای افرادی که به بوها و رایحه های قوی حساس هستند، مناسب هستند.

درخشندگی: سخت است که لباس سفید به بهترین شکل شسته شود. لباس های سفید به راحتی کثیف می شوند و ممکن است با گذشت زمان شروع به زرد یا خاکستری شدن کنند. شوینده‌های دارای روشن‌کننده لباس‌های رنگ روشن را به همان شکل روز اول نگه می‌دارند.

ایمن برای رنگ: مواد شوینده لباس ایمن، از محو شدن رنگ لباس های رنگی جلوگیری می کند.

نرم کننده پارچه: برخی از مواد شوینده لباس شامل نرم کننده پارچه هستند تا از تجمع الکتریسیته ساکن و چروک شدن لباس جلوگیری کند.

دما: استفاده از آب سرد برای شستن لباس ها سازگار با محیط زیست است و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند. با شستن لباس های خود در آب خنک تر با محیط زیست و کیف پول خود مهربان تر باشید. مواد شوینده لباس که مخصوص آب سرد است برای حل شدن در هر دمایی طراحی شده اند.

 

نکات مواد شوینده لباس

  • راهنمای شستشوی لباس را به طور کامل بخوانید. با همه آن نمادها گیج شده اید؟ می توانید تصویر راهنمای شستشوی لباس که در زیر آورده ایم را چاپ و آن را در جایی بر روی لباسشویی خود بچسبانید.
  • لباس هایتان را تفکیک کنید. لباس‌های کثیف را در دسته های روشن‌ و تیره، لباس‌های ضخیم و ظریف، و لباس‌های بسیار و کمتر کثیف تفکیک کنید.
  • تمیز کردن لکه ها: قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، از اسپری یا محلول برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید.
  • لباس ها را در ماشین لباسشویی خود بچینید. پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی عملکرد دستگاه شما را کاهش می دهد و ممکن است از تخلیه مناسب آب جلوگیری کند.
  • مواد شوینده را با دقت اندازه گیری کنید. با اندازه گیری مواد شوینده از هدر رفتن آن جلوگیری کنید. اکثر شوینده های مایع دارای درپوش با مقدار مناسب هستند با این حال، درپوش های تیره رنگ می توانند دیدن خطوط اندازه گیری را سخت کند. برای سهولت اندازه گیری درپوش را از بیرون برچسب بزنید.
  • برنامه های مناسب شستشوی را انتخاب کنید. برای بهترین نتیجه، برنامه شستشو و دمای آب مناسب را انتخاب کنید.

مواد شوینده لباس

سوالات متداول

آیا دمایی که برای شستن لباس هایم استفاده می کنم، مهم است؟

شستشو در آب گرم برای از بین بردن انواع خاصی از لکه ها بهترین کار است؛ اما به طور کلی، تفاوت عملکرد بین آب سرد و گرم چندان قابل توجه نیست. استفاده از آب سرد به انرژی کمتری نیاز دارد و این روزها مواد شوینده آب سرد زیادی در بازار وجود دارد.

 

چه مقدار مواد شوینده باید استفاده کنم؟

بدون اندازه گیری نریزید. این نه تنها هدر دادن پول است، بلکه با استفاده بیش از حد ممکن است مقداری از مواد شوینده بر روی لباس شما باقی بماند. در صورت تردید، برچسب مواد شوینده را بخوانید. مقدار مواد شوینده مورد نیاز شما به اندازه و مقدار لباس، میزان کثیف بودن لباس و میزان سختی آب خانه شما بستگی دارد.

 

من از قرص های لباسشویی استفاده می کنم، اما آنها به درستی حل نمی شوند. چرا این اتفاق می افتد؟

همیشه قبل از قرار دادن لباس در لباسشویی و با آب پر کردن، قرص ها را به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید. قرار دادن قرص در بالای توده لباس‌هایتان ممکن است از حل شدن درست آن جلوگیری کند.

 

در انتها اگر شما تجربه یا سوالی در مورد مواد شوینده لباس ها دارید آن را در قسمت نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

همچنین بهترین مواد شوینده که مورد بررسی قرار گرفته است را در زیر آورده ایم. برای دانستن قیمت روز آنها بر روی دکمه ی قرمز رنگ “بررسی قیمت” کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *