راهنمای خرید بهترین محلول لوله بازکن قوی

لوله بازکن

گرفتگی فاضلاب می‌تواند یکی از آزاردهنده‌ترین چیزهایی باشد که در خانه با آن مواجه شوید. چه در سینک ظرفشویی و چه در حمام یا سرویس بهداشتی شما اتفاق بیفتد، می تواند برای همه افراد خانه دردسر بزرگی باشد. خوشبختانه، لازم نیست هر بار که گرفتگی رخ می دهد با یک لوله کش تماس بگیرید.

لوله بازکن های فاضلاب با کیفیت بالا، از بین بردن سریع گرفتگی در حمام، وان و دستشویی را آسان می کند. ثابت شده است که محلول های لوله بازکن مو، لجن و سایر مواد زائد را در خود حل می کنند تا نتایج سریع و موثری را ارائه دهند. بعلاوه، پاک کننده های فاضلاب اغلب بی بو هستند و این اطمینان را به شما می دهد که نگران آن نباشید که بوی تندی از آن به جا بماند و در سرتاسر خانه شما پخش شود.

محلول های لوله بازکن معمولا شامل دستورالعمل‌هایی هستند که به راحتی می‌توان آن‌ها را دنبال کرد و استفاده از محلول لوله بازکن معمولا فقط چند ثانیه طول می‌کشد. آنها همچنین شامل فرمول هایی با چگالی بالا هستند که از مواد غیرقابل اشتعال و زیست تخریب پذیر تشکیل شده اند و به لوله های خانه شما آسیب نمی رسانند.

بررسی های کلیدی محلول لوله بازکن

هنگامی که لوله ها به سختی گرفته شده است و باید آن را پاک کنید، چندین فاکتور مختلف وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک پاک کننده فاضلاب در نظر بگیرید. هم منبع گرفتگی و هم مشخصات محلول لوله بازکن بر این تصمیم تاثیر می گذارد. نکات زیر را هنگام خرید محلول لوله بازکن در نظر بگیرید.

محلول لوله بازکن اسیدی در مقابل قلیایی

محلول لوله بازکن اسیدی معمولا حاوی غلظت بالایی از اسید سولفوریک است و از هیدرولیز اسید برای حل کردن مو، کف صابون و هر مانع دیگری در لوله ها استفاده می کند.. به طور کلی، محلول لوله بازکن اسیدی قوی تر است و می تواند گرفتگی های سخت تری را تمیز کند.

از طرف دیگر، محلول لوله بازکن قلیایی، معمولاً از جوهر لیمو به عنوان ماده اصلی استفاده می کند. مزیت اصلی آن، این است که به اندازه محلول های اسیدی خورنده نیست. در حالی که ممکن است آنقدر قوی نباشد، اما هنوز هم در حل موانع و پاکسازی زهکشی بسیار کارآمد است.

نکته تخصصی

هنگام تلاش برای باز کردن انسداد مجرای فاضلاب، همیشه دستکش بپوشید.

لوله بازکن

ماهیت گرفتگی

قسمت های مختلف خانه از انواع گرفتگی فاضلاب رنج می برند. به عنوان مثال، سینک های آشپزخانه اغلب از چربی و ذرات غذا مسدود می شوند. با این حال، در حمام، موها بزرگترین مشکل هستند. این موضوع هنگامی که با خمیر دندان و باقی مانده صابون همراه شود، می تواند باعث گرفتگی بسیار شدید شود.

روشویی نیز با باقی مانده مو و صابون که مشکلات بزرگی ایجاد می کند، به سرنوشت حمام دچار می شود. نوع گرفتگی شما باید هنگام انتخاب یک محلول لوله بازکن در نظر گرفته شود. زیرا بسته به منبع گرفتگی، تمام این محلول ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

مدت گرفتگی

به یاد داشته باشید که اگر فاضلاب شما چندین بار در مدت زمان کوتاهی مسدود شده است، یا اگر قبلا بیش از یک بار از پاک کننده فاضلاب استفاده کرده اید و فاضلاب همچنان مسدود است، ممکن است به یک لوله کش نیاز داشته باشید. تداوم گرفتگی ممکن است تعیین کند که چقدر به یک محلول لوله بازکن نیاز دارید.

ژل در مقابل مایع

دو نوع محلول لوله بازکن معروف بر پایه ژل و مایع هستند. یکی از مزایایی که بسیاری از افراد در محلول لوله بازکن مبتنی بر ژل مشاهده می کنند این است که ژل مدت بیشتری طول می کشد تا در زهکشی فرو رود، بنابراین زمان بیشتری را صرف “تمیز کردن” روی گرفتگی می کند. از طرف دیگر، محلول لوله بازکن مایع، سریعتر از زهکشی خارج می شود، به این معنی که زمان زیادی را در تماس مستقیم با گرفتگی صرف نمی کند. با این حال، هر دو پاک کننده ژل و مایع، میزان موفقیت یکسانی دارند.

نگرانی های زیست محیطی

بیشتر محلول های لوله بازکن از مواد شیمیایی نسبتا قوی به منظور مقابله با گرفتگی های دشوار ساخته شده اند. با این حال، برخی از محلول های لوله بازکن وجود دارند که برای سازگاری با محیط زیست فرموله شده اند. اینها معمولا محلول لوله بازکن آنزیمی نامیده می شوند. آنها حاوی آنزیم هایی هستند که از ضایعات آلی مانند مو و سایر موانع تغذیه می کنند. نقطه ضعفی که اینها دارند این است که پاک کردن گرفتگی شما بسیار بیشتر و گاهی اوقات ساعت ها طول می کشد.

حضور کودکان در خانه

به خاطر داشته باشید که محلول لوله بازکن مواد شیمیایی قوی هستند و اگر به درستی استفاده شوند، برای استفاده در منزل کاملا بی خطر هستند. با این حال، برخی افراد از داشتن این نوع مواد شیمیایی در خانه خود با کودکان کوچک احساس راحتی نمی کنند. حتی اگر استفاده از محلول لوله بازکن بی خطر است، به یاد داشته باشید که این محلول ها در صورت استفاده نادرست می توانند خطرناک باشند. هنگام انتخاب محصولات شیمیایی، افراد خانه و ایمنی آنها را در نظر بگیرید.

مشخصات یک محلول لوله بازکن عالی

قدرت انحلال

برخی از پاک کننده های تخلیه قوی تر، قدرت حل کردن مو و سایر مواد جامد را به شکل مایع دارند. همانطور که در بالا ذکر شد، اینها برخی از خورنده ترین پاک کننده های فاضلاب هستند، اما این ویژگی اغلب در سرسخت ترین گرفتگی ها مورد نیاز است.

فرمول سریع الاثر

برخی از محلول های لوله بازکن ضمانت حذف فوری گرفتگی ها را ارائه می دهند. رایج ترین فرمول های سریع الاثر ادعا می کنند که می توانند اکثر گرفتگی ها را در اولین دقیقه تماس پاک کنند. اینها اغلب پاک کننده های فاضلاب اسیدی هستند که خورنده ترین هستند.

نکاتی در خصوص محلول لوله بازکن

دستورالعمل های روی بسته محلول لوله بازکن را دقیقا دنبال کنید. در غیر این صورت ممکن است به نتایج دلخواه نرسید.

قبل از تماس با یک لوله کش، سعی کنید از یک محلول لوله بازکن استفاده کنید. اغلب آنها می توانند مشکل را قبل از فراخوانی یک لوله کش حل کنند.

اگر مو یا موانع دیگری به وضوح از مجرای فاضلاب شما بیرون زده است، قبل از ریختن محلول لوله بازکن در فاضلاب، آنها را بردارید. این موجب بهتر عمل کردن محلول لوله بازکن می شود.

هر روز به مدت ۳۰ ثانیه آب داغ را از طریق فاضلاب عبور دهید تا لوله ها از گرفتگی پاک شوند.

پاک کننده های فاضلاب و سایر مواد شیمیایی خطرناک را به دلایل ایمنی دور از دسترس و دید کودکان قرار دهید.

هر محلول لوله بازکن ریخته شده را فورا پاک کنید. مایعات روی زمین برای حیوانات خانگی که ممکن است سعی کنند آنها را لیس بزنند می تواند خطرناک باشد.

لوله بازکن

سوالات متداول

آیا محدودیتی برای مقدار محلول لوله بازکنی که می توانم در سینک یا حمام بریزم وجود دارد؟

اگرچه توصیه هایی در مورد هر محلول وجود دارد، ولی هیچ محدودیت مشخصی برای مقدار مناسب برای هر گرفتگی خاص وجود ندارد. بهترین توصیه این است که در صورت نیاز بیشتر استفاده کنید.

آیا تماس فیزیکی با محلول لوله بازکن خطرناک است؟

تماس برخی از محلول های لوله بازکن با پوست بی خطر است. با این حال، برخی از آنها بسیار خورنده هستند و روی بسته بندی آنها هشدار داده شده که محلول نباید با پوست تماس پیدا کند. هشدارهای مربوط به پاک کننده فاضلاب خود را مرور کنید تا ببینید چه چیزی پیشنهاد می شود.

آیا برای رفع گرفتگی دستشویی به یک پاک کننده فاضلاب مخصوص نیاز دارم؟

نه لزوما. بیشتر پاک کننده های فاضلاب مصرفی در هر دو سینک، وان حمام و توالت استفاده می شود.

آیا باید از کل بطری پاک کننده تخلیه برای رفع گرفتگی فاضلاب استفاده کنم؟

این بستگی به شدت گرفتگی و نوع پاک کننده ای که خریداری کرده اید دارد. مطمئن ترین شرط این است که همیشه دستورالعمل های روی بسته بندی را دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آیا استفاده از محلول لوله بازکن در خانه من به داخل لوله های من آسیب می رساند؟

اکثر محلول های لوله بازکن برای استفاده در خانه هایی با لوله کشی استاندارد طراحی شده اند. این بدین معنی است که اگر به درستی از آنها استفاده شود، نباید به لوله ها یا اتصالات شما آسیب وارد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *