راهنمای خرید بهترین پنکه ایستاده

پنکه ایستاده

حتی خانه هایی با بهترین طراحی ها نیز مشکلات گرمایشی و سرمایشی خود را دارند. هنگامی که خانه شما گرم می شود، تهویه مطبوع برای خنک کردن اتاق ها روشن هستند؛ اما ممکن است در آن فضا دما به اندازه کافی پایین نیاید. پس اگر در ماه های گرمتر سال از این فضاها استفاده چندانی ندارید، این کار را نکنید! با استفاده از پنکه ایستاده ، جریان مداوم هوای خنک را به هر اتاق اضافه کنید.

پنکه ایستاده به صورت فزاینده ای جریان هوای خنک را به سمت اتاق های خانه شما هدایت می کند. آنها گردش هوا را در اتاق هایی که AC موثر نیست بهبود می بخشند.

ما این راهنما و چند توصیه خاص را برای کمک به شما برای خرید آگاهانه پنکه های ایستاده جمع آوری کرده ایم.

 

انواع پنکه ایستاده

پنکه ایستاده در دو سبک اصلی عرضه می شود: استاندارد و بدون پره. بیایید به تفاوت بین این دو نگاهی بیندازیم.

 

پنکه ایستاده استاندارد

یک موتور الکتریکی سر پنکه و تیغه ها را می چرخاند.

به لطف تیغه های طراحی شده ویژه، هوا به سرعت به حرکت می کند و از دریچه های اصلی خارج می شود.

 

پنکه ایستاده بدون تیغه

برخلاف نام، پنکه های ایستاده بدون تیغه دارای ۹ تیغه نامتقارن هستند که در یک پایه قرار دارند. تیغه ها هوا را به داخل دستگاه می کشند و هوا از طریق یک تونل در پایه و تا یک لوله جریان دارد. این لوله به عنوان یک سطح شیب دار عمل می کند و جریان ثابتی از هوا را از طریق شکاف های موجود در محفظه عبور می دهد.

پنکه ایستاده بدون پروانه نسبت به پنکه های استاندارد بسیار کم صداتر هستند.

پنکه ایستاده

ویژگی های پنکه ایستاده

محیط دفتر یا منزل شما می تواند با بسیاری از ویژگی های راحت و کاربردی که در پنکه ایستاده یافت می شود، به شدت بهبود یابد. برخی از ویژگی های اساسی که خواهید یافت شامل موارد زیر است.

سرعت گردش هوا

سرعت بالای گردش هوا، یک ویژگی استاندارد است که در اکثر پنکه ها یافت می شود. این امر واقعا ضروری است، چرا که سرعت هوای خنک را در یک فضای گسترده‌تر پخش می‌کند و به یک پنکه اجازه می‌دهد تا فضای بزرگی را به طور مؤثر خنک کند.

کنترل های الکترونیکی

کنترل های الکترونیکی موجود در دستگاه، کارکردن پنکه ایستاده را ساده می کنند. این کنترل ها ممکن است شامل تنظیمات سرعت، تنظیمات رایحه های منتشر شده در هوای گردشی، کلید روشن/خاموش و کنترل سرعت باشند.

عملکرد بی صدا

عملکرد بی صدا به اولویت اصلی تولید کنندگان پنکه تبدیل شده است. این ویژگی آنها را برای مکان هایی ایده آل می کند که محیط آرام ترجیح داده می شود، مانند دفاتر و اتاق خواب. اگر سکوت برای شما مهم است، رتبه دسی بل را در مدل هایی که در نظر دارید بررسی کنید.

سرعت متغیر

گاهی اوقات نیازی ندارید که سرعت پنکه شما را غافلگیر کند. یک پنکه با سرعت متغیر به شما امکان می دهد تجربه خنک کننده خود را شخصی سازی کنید.

کنترل بو

بسیاری از پنکه های ایستاده امروزی خوشبو کننده های هوا را در هوای در حال گردش آزاد می کنند. اگر فقط می خواهید گردش هوا داشته باشید، ویژگی رایحه را می توان به طور کامل خاموش کرد.

کنترل از راه دور

ممکن است در حالی که در حال انجام یک کار یا دیدن یک برنامه تلویزیونی عالی هستید، نخواهید از جای خود بلند شوید تا پنکه خود را تنظیم کنید. اکثر پنکه ها با کیفیت بالا دارای یک کنترل از راه دور هستند که به شما امکان می دهد سرعت پنکه خود را از سراسر اتاق کاهش دهید، خاموش کنید یا سرعتش را افزایش دهید.

عملکردهای اضافی

اکثر پنکه های ایستاده اتاق شما را خنک می کنند. با این حال، برخی از مدل های بالاتر به عنوان بخاری، رطوبت ساز، تصفیه کننده هوا و… نیز عمل می کنند. اگر این عملکردها در موقعیت شما مفید هستند، شاید ارزش آن را داشته باشد که برای دریافت دو قابلیت اصلی از یک دستگاه، کمی بیشتر هزینه کنید. هر برندی نیز تمایل دارد ویژگی های خاص خود را داشته باشد. برخی از مدل‌ها دارای نمایشگرهای LCD، فیلترهای قابل شستشو و فناوری خنک‌کننده مخصوص سازنده هستند.

دوام پنکه ایستاده

عوامل متعددی برای تعیین مدت زمان ماندگاری پنکه ایستاده شما موثر هستند. در بیشتر موارد، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. مدل‌های گران‌تر عمر طولانی‌تری دارند و همچنین دارای گارانتی طولانی‌تری هستند. گارانتی ها از یک تا پنج سال برای برندهای برتر متغیر است.

 

هم مکان و هم تعداد دفعات استفاده بر طول عمر پنکه نیز تأثیر می گذارد. اگر پنکه شما در محیطی با آوار یا گرد و غبار قابل توجه مانند یک مغازه چوب فروشی استفاده می شود، برای برخورداری از عمر طولانی تا حد امکان به مراقبت های مکرر نیاز دارد.

توصیه می کنیم برای رعایت کلیه دستورالعمل های نگهداری مانند تمیز کردن منظم تیغه ها، دفترچه راهنمای کاربر را به دقت بخوانید.

پنکه ایستاده

نکاتی برای محل قرار دادن پنکه ایستاده

محل قرارگیری مناسب پنکه نکته ی مهمی است، چرا که می توانید بیشترین بهره را از پنکه ایستاده خود ببرید. آن را از راهروهای شلوغ دور نگه دارید، اما سعی کنید در جایی قرار دهید که هوا بتواند با کمترین مانع حرکت کند. این نکات چگونگی قرار دادن پنکه را حتما در نظر بگیرید.

 

گوشه ها

اکثر پنکه ها در بازه ای بین ۹۰ تا ۱۸۰ درجه می چرخند. اگر پنکه شما فقط ۹۰ درجه را پوشش می دهد، آن را در گوشه ای از اتاق قرار دهید.

 

در امتداد یک دیوار

منطقی نیست که یک پنکه با قوس نوسانی ۱۸۰ درجه را در گوشه ای قرار دهید زیرا نیمی از زمان کار خود را به خنک کردن دیوارها اختصاص می دهد. در عوض، آن را به یک منطقه مرکزی تر در امتداد دیوار منتقل کنید.

 

بالاتر از موانع قرار دهید

موانع کارایی پنکه شما را مختل می کند. کاناپه‌ها، تخت‌خواب‌ها، قفسه‌های کتاب و سایر مبلمان مانع جریان هوا می‌شوند. با قرار دادن پنکه خود بر روی یک پایه محکم، مانند میز، بالای موانع، از این مشکل جلوگیری کنید.

 

از پنکه های متعدد استفاده کنید

اگر درجه حرارت در محل زندگی شما به طور مرتب بسیار گرم می شود و تهویه مطبوع به اندازه کافی قوی ندارید، چند پنکه ایستاده بخرید. دو پنکه که در یک اتاق تک کار می کنند دما را کاهش می دهند.

 

سوالات متداول

آیا نگرانی های ایمنی مربوط به پنکه های ایستاده وجود دارد؟

 ایمنی یکی از نگرانی های اصلی تولید کنندگان پنکه ایستاده است. شما می توانید مطمئن باشید که حیوانات خانگی یا کودکان شما در هنگام استفاده از پنکه ایمن خواهند بود. بر خلاف پنکه های معمولی گذشته، دسترسی به پروانه های این پنکه ها سخت است.

 

آیا پنکه های ایستاده به راحتی جابجا می شوند؟

 همه پنکه های ایستاده به راحتی متحرک نیستند. اگر نیاز دارید که پنکه خود را به طور منظم جابجا کنید، به دنبال مدلی باشید که به طور خاص برای قابلیت حمل طراحی شده است. به گزینه های دسته و وزن واحدهایی که در نظر می گیرید توجه ویژه ای داشته باشید.

 

آیا کار با پنکه ایستاده آسان است؟

عملکردهای اصلی یک پنکه ایستاده به طور کلی آنقدر آسان هستند که می توانند بدون نیاز به راهنما کار کنند. با این حال، برای دسترسی از راه دور، تنظیمات، سطوح نوسان، خاموش شدن خودکار، و سایر گزینه های چند منظوره، ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری وجود داشته باشد. دفترچه راهنمای تولیدکننده را به طور کامل بخوانید تا بیشترین بهره را از پنکه خود ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *