همه چیز درباره سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل

سه پایه گوشی

عکاسی با گوشی های هوشمند در دهه ی اخیر، پیشرفت فراوانی داشته است. تقریبا همه موبایل های برتر بازار دارای دوربین هایی با لنزهای متعدد و سخت افزار عالی برای ثبت تصاویر چشمگیر هستند.

حتی اگر جدیدترین و بهترین گوشی هوشمند را ندارید، می توانید عکاسی خود را با تکنیک های هوشمندانه و همچنین سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل، تقویت کنید. مقاله ای که پیش روی شماست بر روی سه پایه های نگدارنده گوشی تمرکز دارد و سعی می کند شما را هرچه بیشتر با این لوازم جانبی جذاب آشنا سازد.

در پایان این مقاله، پس از آن که با انواع تریپادها و مورد استفاده آنها آشنا شدید، می توانید در جدولی جداگانه با ۵ نمونه سه پایه نگهدارنده گوشی پرفروش موجود در بازار آشنا شوید. لطفا تا پایان این مقاله جذاب و مفید با ما همراه باشید.

 

سه پایه گوشی

سه پایه نگهدارنده گوشی چیست؟

سه پایه های نگهدارنده گوشی، پایه هایی با سه عدد پایه جمع شونده هستند که می توانند دوربین شما را ثابت نگه دارند. این پایه ها در اطراف یک پست مرکزی برای حداکثر پایداری، با یک گوشی هوشمند یا دوربین در بالا و همچنین چندین مفصل متصل می شوند تا بتوانید براحتی دستگاه خود را بچرخانید و یا کج کنید.

مهمترین تفاوت سه پایه های گوشی هوشمند با سه پایه های DSLR این است که سه پایه های DSLR معمولا بزرگ تر و محکم تر هستند؛ چرا که وزن دوربین و لنزهای اضافی بسیار بیشتر از یک گوشی هوشمند است. با این حال عملکردهای اصلی این دو وسیله یکسان هستند: تثبیت کردن دوربین و امکان گرفتن عکس هایی با کادربندی خوب و مناسب.

 

انواع نگهدارنده های گوشی کدامند؟

سه پایه سنتی: رایج ترین سه پایه معمولی با پایه گوشی هوشمند است. پایه های تاشو دارد و می توان آن را از مواد مختلفی از جمله چوب، پلاستیک، فیبر کربن یا آلومینیوم ساخت. این سه پایه گوشی هوشمند همه کاره ترین، اما در عین حال گران ترین و سنگین ترین سه پایه در این دسته بندی بشمار می رود.

سه پایه های انعطاف پذیر: نوع دوم سه پایه های گوشی هوشمند با پایه های انعطاف پذیر یا تاشونده هستند. به دلیل شکل پاهایشان اغلب به آنها سه پایه های اختاپوسی نیز می گویند.

سه پایه گوشی

این سه پایه ها را می توان به روش های مختلف تا کرد و تنظیم کرد و برای پیچیدن دور اشیا نیز می توان از آنها استفاده کرد. این دسته حد وسط بین سه پایه های رومیزی و سنتی تر هستند.

سه پایه های رومیزی: در نهایت به سه پایه های رومیزی می رسیم که گاهی اوقات به آنها پایه رومیزی می گویند. آنها کوچکترین سه پایه های گوشی های هوشمند هستند و ممکن است پا نداشته باشند، زیرا قرار است روی یک سطح صاف قرار بگیرند.

با این حال سه پایه های رومیزی گوشی های هوشمند می توانند برای گرفتن ولاگ، بلاگری و سایر کارها عالی باشند که در مقالات بعدی حتما در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

 

چرا باید از سه پایه های نگهدارنده گوشی استفاده کنید؟

اگه به عکاسی با موبایل تنها بعنوان یک سرگرمی نگاه کنید، ممکن است از خود بپرسید که سه پایه گوشی هوشمند چگونه می تواند برای شما مفید باشد. شاید شما دستی ثابت و بدون لرزش داشته باشید و تثبیت دوربین به تنهایی ارزش آن را ندارد.

با این حال یک سه پایه نگهدارنده گوشی می تواند سطح عکاسی شما را با عکس های زیبایی که هرگز نمی توانید با دست بگیرید، تا حد بسیاری ارتقا دهد. بیایید به چند مزیت اصلی استفاده از این سه پایه ها بپردازیم.

نوردهی طولانی (Long exposure):

همه ما آن عکس های خیره کننده را دیده ایم که در آن چراغ های اتومبیل های در حال عبور به جریان های نور جاری در خیابان تبدیل می شوند. این کار با استفاده از نوردهی طولانی انجام می شود.

برای انجام این کار باید از حالت دستی یا حرفه ای گوشی هوشمند خود برای افزایش سرعت شاتر استفاده کنید. اما برای نتایج واقعا قابل توجه به یک سه پایه نگهدارنده گوشی هوشمند نیاز دارید.

long exposure

اکثر عکس ها با سرعت شاتر بین ۶۰۰/۱ ثانیه و ۴۰۰۰/۱ گرفته می شوند، اگرچه در نور کمتر، عکس ها ممکن است تا حدود ۲۰۰/۱ کاهش یابد. از سوی دیگر عکسهای با نوردهی طولانی نیاز دارند که شاتر حداقل برای چند ثانیه باز باشد در حالی که گوشی کاملا ثابت است. زمانی که گوشی هوشمند خود را در دست بگیرید، معمولا این امر غیرممکن است. حتی ثابت ترین دست ها هم کمی حرکت می کنند و در نتیجه یک عکس تار بدست می آید.

عکاسی در حالت شب یا کم نور

مانند عکس های نوردهی طولانی، یکی از بهترین راه ها برای گرفتن عکس های خارق العاده در شرایط کم نور یا در شب، استفاده از سرعت شاتر پایین است. حتی اگر از حالت دستی برای عکاسی در شب استفاده نمی کنید، بلکه از حالت اختصاصی شب گوشی خود استفاده می کنید، نتیجه کار بهیچ وجه کامل نخواهد بود. به همین دلیل است که اگر می خواهید عکس های نفس گیری در شب بگیرید، سه پایه های گوشی هوشمند بهترین همراه شما هستند.

عکاسی با موبایل در شب

سه پایه گوشی های هوشمند به کاهش نویز و تاری کمک می کند. اجسام متحرک یکی از معدود مواردی هستند که در عکاسی در شب با آن دست و پنجه نرم می کنید، اما با سه پایه نگهدارنده گوشی می توانید عکس های شب خود را از حالت عالی به حالت خارق العاده ارتقا دهید.

عکس و ویدیوی زوم شده

اگر در دو سال گذشته یک حوزه وجود داشته باشد که در عکاسی با گوشی های هوشمند بسیار پیشرفت کرده است، آن قابلیت زوم است. در ویدیوهایی که توانایی های الهام بخش این فناوری را نشان می دهند، به وضوح می توانید ببینید، در فواصل دور حتی کوچکترین حرکت نیز مشخص است. بطور مثال اگر می خواهید از جزییات یک کلیسا عکاسی کنید، به یک سه پایه نگهدارنده گوشی هوشمند با سر توپ قابل چرخش نیاز دارید.

پانوراما و کادربندی مناسب

یکی دیگر از قابلیت هایی که داشتن سه پایه گوشی به بهبود کیفیت آن بسیار کمک می کند، پانوراماست. عکس های شما با داشتن سه پایه نگهدارنده گوشی دارای مناطق برش بسیار کمتر و ثابت تر خواهند بود. برخی از سه پایه های گوشی موبایل نیز به شما امکان می دهند بدون غلتیدن در خاک، در سطح زمین عکس بگیرید.

سه پایه نگهدارنده گوشی

“داشتن یک سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل باعث می شود خلاقانه تر فکر کنید و عکس هایی با کادر بهتر بگیرید.”

همچنین داشتن سه پایه نگهدارنده گوشی شما را به تفکر خلاق تر وادار می کند. چرا که به شما کمک می کند از زوایای مختلف عکس بگیرید، بگونه ای که اگر گوشی را در دست داشتید این کار غیرعملی یا غیرممکن بود. حتی تنظیم سه پایه به شما فرصت می دهد تا در مورد عکس خود و نحوه کادربندی آن فکر کنید.

ویدیوها:

احتمالا یکی از بهترین موارد استفاده از سه پایه، فیلمبرداری هر نوع ویدیویی است. هیچ چیز به اندازه ی کلیپ های لرزان غیرقابل تحمل نیست. اما اگر یک سه پایه گوشی سبک تر انتخاب کنید، می توانید از آن برای فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس، ولاگ ها و موارد دیگر استفاده کنید.

 

در خرید سه پایه نگهدارنده گوشی به چه نکاتی توجه کنیم؟

اندازه و وزن محصول: اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید، اندازه و وزن سه پایه نگهدارنده گوشی است. سعی کنید وزن سه پایه بگونه ای باشد که بتوانید براحتی آن را جابجا کنید؛ بخصوص برای وقتی که بیشتر عکسها و فیلم های خود را در سفر می گیرید.

جنس کالا: امروزه برای ساختن سه پایه های گوشی از مواد مختلفی همچون فایبرگلاس، پلاستیک و یا آلومینیوم استفاده می شود. این امر همچنین در تعیین وزن محصول بسیار موثر است. شما بایستی متناسب با نوع کارتان و مکانی که در آن از سه پایه استفاده می کنید، جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

افزایش ارتفاع پایه ها: این یک قابلیت کلیدی است که حتما باید سه پایه نگهدارنده گوشی شما از آن برخوردار باشد. حتما پیش از خرید سه پایه موردنظر از داشتن این قابلیت مطمئن شوید.

سر یا هد سه پایه: اغلب سه پایه های نگهدارنده گوشی طوری طراحی شده اند که مجهز به یک سری و یا هد مخصوص برای قرار گرفتن گوشی روی خود هستند و به دلیل اتصالاتی روی آنها تعبیه شده است، می توانید بدون هیچگونه نگرانی گوشی خود را به آن وصل کرده و محکم کنید. پیش از خرید سه پایه از استحکام این سری یا هد مطمئن شوید.

قفل پایه های دوربین: این مشخصه نیز تقریبا در تمامی سه پایه های نگهدارنده گوشی وجود دارد. اما پیش از خرید به میزان استحکام و سالم بودن آن توجه کنید.

 

آشنایی با ۵ نمونه سه پایه نگهدارنده گوشی پرفروش بازار

در جدول زیر می توانید با ۵ عدد سه پایه پرفروش موجود در بازار آشنا شوید. برای بررسی قیمت و سایر ویژگی ها می توانید روی قسمت “بررسی قیمت” کلیک کنید.

تصویر

نام محصول

مشخصات

امتیاز کاربران

بررسی قیمت

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل مادوکس مدل G1

*وزن 1580 گرم

*حداکثر تحمل بار 280 گرم

*حداکثر ارتفاع 90 سانتی متر

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل پرووان مدل PHL1110

*وزن 200 گرم

*جنس پلاستیک و فلز

*امکان چرخش 360 درجه

پایه نگهدارنده گوشی موبایل و تبلت یونیمات مدل D-930 PLUS

*دارای هد

مناسب برای گوشی تا 8 سانتیمتر

*دارای ارتفاع 32 سانتیمتر

*جنس پلاستیک فشرده

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل مدل پاناسون 805-M2

*مناسب برای گوشی های تا 7 اینچ

*جنس آلومینیوم

*حداکثر تحمل بار 2 کیلوگرم

*حداکثر ارتفاع 182 سانتیمتر

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل ویفینگ مدل 3110A

*مناسب برای گوشی تا 7 اینچ

*جنس آلومینیوم

*دارای هولدر موبایل

*حداکثر ارتفاع با ستون مرکزی 100 سانتیمتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *