چگونه آپارتمان یا اجاره خود را سریع بدون کولر گازی (AC) خنک کنیم

خنک

چگونه خانه خود را خنک نگه داریم

هنگامی که تابستان فرا می رسد، کمبود تهویه مطبوع در آپارتمان یا خانه شما می تواند وحشتناک به نظر برسد. حتی ممکن است شما AC داشته باشید، اما نخواهید به دلیل افزایش قبض برق از آن استفاده کنید.

دلیل شما برای کنار گذاشتن AC هرچه که باشد، ممکن است از خود بپرسید که چگونه باید خانه خود را بدون آن خنک کنید. در حالی که در ابتدا به نظر می رسد که خنک کردن واقعی خانه بدون کولر گازی امکان پذیر نیست اما می توانید در وهله اول از گرم شدن بیش از حد آپارتمان یا خانه خود جلوگیری کنید. به علاوه، برخی از محصولات به شما کمک می کنند حتی اگر دمای محیط خانه شما را کاهش ندهند، احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

 

آیا می توانید خانه خود را بدون کولرگازی (AC) خنک کنید؟

AC هوا را از محیط اطراف شما بیرون می کشد، با استفاده از مکانیزم درونی خنک می کند و آن را به داخل اتاق می دمد و در نتیجه دما را پایین می آورد. بدون تهویه مطبوع، در واقع نمی‌توانید خانه خود را خنک‌تر کنید، اما راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید احساس خنک‌تر بودن کنید و دمای خانه‌تان افزایش نیابد.

بنابراین، در حالی که نمی توانید از نظر فنی آپارتمان یا خانه اجاره ای خود را بدون AC خنک کنید، مطمئناً می توانید احساس خنکی بیشتری داشته باشید.

 

چگونه بدون کولرگازی خنک نگه داریم

از پنکه های ایستاده یا رومیزی استفاده کنید

پنکه های ایستاده و فن های رومیزی هوا را وارد محفظه ی خود می کنند و با سرعت آن را به بیرون فشار می دهند تا نسیمی ایجاد کنند. اگر در محدوده آن هستید، این باعث می‌شود احساس خنک‌تری داشته باشید حتی اگر دمای محیط ثابت بماند.

خنک

پرده های خود را کشیده نگه دارید

کشیدن پرده ها قبل از شروع تابش خورشید از میان آنها، اتاق ها را به طور قابل توجهی خنک تر نگه می دارد. اگرچه ممکن است نشستن در یک اتاق تاریک در یک روز آفتابی عجیب به نظر برسد، اما تفاوت زیادی در دمای اتاق ایجاد می کند. این امر به ویژه در اتاق هایی با پنجره های رو به جنوب که در طول روز زیاد آفتاب می گیرند، اهمیت دارد.

 

پنجره های خود را انتخابی باز کنید

ممکن است به نظر برسد که باز کردن پنجره ها برای ورود هوای تازه ایده خوبی در یک روز گرم است. با این حال، زمانی که هوا در بیرون از داخل گرمتر است، باز کردن پنجره ها فقط دمای خانه شما را افزایش می دهد.

بنابراین، باید پنجره‌های خود را ببندید، مگر اواخر شب یا صبح زود که دما به اندازه‌ای کاهش یافته است که هوا خنک‌تر است. اگر در طول شب از خواب بیدار می شوید، این بهترین زمان برای باز کردن پنجره های خود است.

 

فن های تهویه هوا را روشن کنید

فن های تهویه هوا در حمام و آشپزخانه می توانند برای خنک نگه داشتن خانه شما مفید باشند. هوای گرم رو به بالا می رود و بنابراین اغلب در بالای اتاق، نزدیک سقف قرار می گیرد. هنگامی که فن های تهویه هوا را روشن می کنید، هوای گرم به بیرون مکیده می شود و هوای خنک می تواند جای آن را بگیرد.

 

از پنکه سقفی استفاده کنید

فن های سقفی هوا را به گردش در می آورند تا احساس خنکی بیشتری داشته باشید. مطمئن شوید که پنکه شما در ماه‌های تابستان بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخد، زیرا این کار هوا را به داخل اتاق فشار می‌دهد و یک اثر خنک‌کننده باد از نسیم ایجاد می‌کند.

 

از فر استفاده نکنید

روشن کردن فر در روزهای گرم خبر بدی است. در عوض، سعی کنید به سالاد، ساندویچ و سایر غذاهایی که نیازی به پخت و پز ندارند، بچسبید. هنگامی که شما غذای داغ می خواهید، مایکروویو یا اجاق توستر به میزان قابل توجهی گرمای کمتری نسبت به اجاق کامل تولید می کند.

 

یک دستگاه رطوبت گیر را در نظر بگیرید

در حالی که دستگاه های رطوبت گیر دمای اتاق را کاهش نمی دهند، گاهی اوقات این رطوبت است که باعث می شود افراد احساس گرما و چسبندگی بیش از حد کنند. رطوبت‌گیرها رطوبت هوا را از بین می‌برند و گرمای خشکی را برای شما به ارمغان می‌آورند که بسیاری از مردم آن را قابل کنترل‌تر می‌دانند. نگه داشتن رطوبت زیر ۶۰ درصد باعث می شود احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *